REKLAMA

Możliwe silne burze i duże kule gradowe w powiecie koneckim!

Czwartek może być niezwykle trudny pod względem pogody w powiecie koneckim. Pojawiają się ostrzeżenia o bardzo prawdopodobnych silnych burzach, możliwy jest także grad o średnicy kul 5-6 centymetrów. Takie informacje przekazują znawcy meteorologii ze Storm Chasers Świętokrzyskie – Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami

REKLAMA

„Jutrzejszy dzień lokalnie może zapisać się na długo w kartach meteorologii pod względem aktywności zjawisk burzowych w naszym regionie.Nasze województwo znajdzie się początkowo w oddziaływaniu rozgrzanej i chwiejnej masy powietrza znad południa kontynentu, natomiast następnie zacznie napierać na nią chłodny front atmosferyczny z zachodu. Spodziewane jest uformowanie się bardzo silnej linii zbieżności wiatru oraz nagromadzenie wilgoci w dolnej troposferze, co będzie zapalnikiem do rozwoju jutrzejszych burz. Kluczowe parametry są dogodne do tworzenia się silnych superkomórek które mogą generować nawalne opady deszczu oraz opady bardzo dużego gradu >5cm! Porywy wiatru mogą lokalnie sięgać wartości 90-110 km/h” – zamieścili we wtorek na swoim fanpage twórcy StormChasers.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach bardzo silne burze nawiedziły zachód naszego kraju. Towarzyszyły im także opady gradu o średnicy nawet do 10 centymetrów. W czwartek w powiecie koneckim burze są niemal pewne, opady gradu są również bardzo możliwe. Niewykluczone, że tym zjawiskom towarzyszyć będą też porywiste podmuchy wiatru.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *