REKLAMA

Można już oglądać wystawę po plenerze Sielpia-Końskie 2017 [wideo, zdjęcia]

W piątek w Galerii DeK Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich odbyła się inauguracja wystawy poplenerowej VI Artystycznego Pleneru Malarsko-Fotograficznego „Sielpia-Końskie 2017”.

REKLAMA

Tegoroczny plener odbył się w dniach od 18 do 25 czerwca tego roku. Komisarzem i pomysłodawcą tego wydarzenia  jest Kamila Dobrowolska, instruktor plastyki w koneckim Domu Kultury. –„Dziękuję moim plenerowiczom, że przyjechali, dziękuję gościom, że przyszli.  Niektórzy z Was są już tutaj któryś raz i myślę, że tak im się podoba, że przyjeżdżają, a więc chyba możecie powiedzieć dobre opinie o mnie. Mam dla Was jeszcze jeden mały prezencik – są to katalogi. W tym roku bałam się, że plener się nie odbędzie, ale dzięki pomocy paru osób, w tym naszego kochanego p. burmistrza, który zawsze nam pomaga udało się. I dlatego też chciałabym mu podarować mały prezent. Zapraszam panie burmistrzu” – mówiła Kamila Dobrowolska po czym wręczyła wiceburmistrzowi Jasińskiemu  obraz malowany akwarelą przez uczestnika Romualda Romańczyka z Czechowic Dziedzic.

W czasie wystawy zaprezentowanych zostało ponad pięćdziesiąt prac malarskich i fotograficznych wykonanych przez artystów zarówno koneckich, ale i pochodzacych z różnych zakątków Polski. W sumie na otwartej przestrzeni pracowało 20 artystów. Przez osiem dni malarze i fotograficy z całej Polski uwieczniali piękne okolice naszego regionu. Większość z nich na ziemi koneckiej gościła po raz pierwszy, a była to grupa fotografików ze Stowarzyszenia „Przeciw Nicości”, której przewodniczył Wiesław Wielomski. Ta grupa każdego dnia wyruszała w nieznany dla nich region naszego województwa, by na fotografiach wyodrębnić ciekawe pejzaże i unikatowe ujęcie aparatem fotograficznym.

REKLAMA

Atmosfera w czasie wernisażu była wyjątkowa, ponieważ wszyscy artyści mogli powspominać wspólnie spędzony czas oraz spotkać się ze zwiedzającymi wystawę i opowiedzieć o warsztacie artystycznym powstałych prac. Wśród zaproszonych gości był zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński, który podziękował wszystkim za udział w plenerze i tak piękne prace wykonane przez prawdziwych artystów. Ponadto szczególne podziękowania organizatorka złożyła dla  Grzegorza Ciury właściciela ośrodka wypoczynkowego „Łucznik”, który również włączył się w organizację VI Pleneru Arytystyczno – Malarskiego „Sielpia – Końskie 2017”. Poplenerową wystawę otworzył zastępca dyrektora koneckiego Domu Kultury Dariusz Ogłoza.  Tegoroczny VI Plener Artystyczny objęty został Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Ekspozycję wystawionych prac malarskich i fotograficznych można oglądać do 10 listopada. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Lista Alfabetyczna uczestników pleneru
1. Maria Bobrowska
2. Betina Bożek
3. Grzegorz Bugaj
4. Jolanta Dąbrowska – Iskra
5. Gawlik Ewa
6. Gawlik Janusz
7. Kazimierz Jastrzembski
8. Bolesław Jóźwik
9. Igor Kawecki
10. Waldemar Konopka
11. Roman Kornecki
12. Agnieszka Kloczkowska
13. Mirek Madej
14. Wacław Makocki
15. Grażyna Markowska
16. Romuald Romańczyk
17. Maryla Rudnik
18. Szmit Maciej
19. Szmit Wojciech
20. Mieczysław Wielomski

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA