REKLAMA

Najbliższe wydarzenia kulturalne w Końskich [zdjęcia]

Konkurs recytatorski, Uczta z Folklorem, plener artystyczny i spektakl dla dzieci – to wydarzenia, na które zaprasza Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich w najbliższym czasie.

REKLAMA

Pierwsza Uczta z Folklorem, która odbyła się w lutym, będzie miała swoją kontynuację w kwietniu

W czwartek (12 kwietnia) o godz. 17.00 w sali Egipcjanka w Domu Kultury w Końskich odbędzie się spektakl dla najmłodszych Teatru „Bajka” pt. „Gucio zaczarowany”. Bilet wstępu kosztuje 5 zł.

REKLAMA

W piątek (13 kwietnia) będzie miała miejsce już druga edycja Uczty z Folklorem, pierwszą zorganizowano w lutym – nasza relacja z tej imprezy TUTAJ.  W programie imprezy: pokaz gotowania potraw regionalnych na żywo połączony z degustacją. Dodatkowo wystąpią zespoły ludowe Miejsko-Gminnego Domu Kultury.

Dom Kultury organizuje również eliminacje rejonowe do XXVIII Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Dziecięcy Festiwal Słowa. Eliminacje odbędą się 19 kwietnia o godz. 12.00 w „Egipcjance”. Karty zgłoszeń dostępne są w MGDK. Termin składania zgłoszeń upływa 16 kwietnia.

Do 18 maja trwają zgłoszenia do VII Pleneru Artystycznego Sielpia-Końskie, który odbędzie się w dniach 15-22 czerwca. Karty zgłoszeń dostępne są w MGDK oraz na stronie internetowej Domu Kultury w Końskich. TUTAJ można przeczytać relację z poprzedniej edycji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA