REKLAMA

Najlepsi uczniowie gminy Końskie nagrodzeni! [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich miała miejsce gala podczas, której nagrodzono najlepszych uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Końskie za rok szkolny 2017/2018. Burmistrz Końskich przyznał aż 64 stypendia. 

REKLAMA

Uroczystość rozpoczął odpowiedzialny za oświatę w gminie wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Opowiedział on o programie stypendialnym i kryteriach przyznawania stypendiów. –„Program Stypendialny został wdrożony Uchwałą Rady Miejskiej w roku 2013. Od początku istnienia tego programu jego funkcjonowanie związane jest z placówkami, który organem prowadzącym jest gmina Końskie. Jest to potwierdzenie, że jest bardzo potrzebny, że jest elementem nie tylko wspomagającym proces dydaktyczny, ale i inspirującym dzieci i młodzież do swojej aktywności, rozwijania swoich zainteresowań, kształtowania swoich charakterów i wreszcie do sięgania po coraz to lepsze wyniki nauczania.” – mówił we wstępie Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

W pierwszym roku funkcjonowania programu, czyli w roku 2013 dokładnie 35 uczniów otrzymało stypendia, w 2015 było to 56 uczniów, a w obecnym są to 64 osoby. Przez wszystkie lata działania programu stypendialnego gratyfikacje finansowe za swoje wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia otrzymało 240 uczniów.

REKLAMA

W gronie tegorocznych stypendystów znalazło się miejsce między innymi dla 11 laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych oraz dla 14 finalistów. O przyznaniu stypendiów decydowały wybitne osiągnięcia oraz wyniki w nauce, a listę stypendystów zatwierdzała komisja w składzie: Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz Końskich, Krystyna Milczarek – naczelnik Wydziału Edukacji w UM Końskie, Beata Zbróg – dyrektor SP w Dziebałtowie, Ewa Szczepanik – dyrektor ZPO  w Pomykowie, Joanna Zielińska – pracownik Wydziału Edukacji w UM, Teresa Wilk – radna miejska.

64 stypendia najlepszym uczniom wręczali wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński, a także naczelnik Krystyna Milczarek. Swoimi wrażeniami po odebraniu nagród i listów gratulacyjnych podzielili się z nami: Patrycja Duran – absolwentka Gimnazjum w Stadnickiej Woli, Ania Zięba  – absolwentka Gimnazjum w Stadnickiej Woli oraz Wojciech Grot – uczeń klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 1, laureat konkursu informatycznego. Ich wypowiedzi znajdą Państwo w materiale wideo.

Warto dodać, że uroczystość wspaniałymi występami artystycznymi uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowani przez nauczycieli: Katarzynę Lisowską, Katarzynę Tymowską i Waldemara Kacperskiego. Listę wszytkich nagrodzonych oraz galerię zdjęć z wydarzenia publikujemy poniżej:

Anna Koroch SP nr 1 w Końskich

V

Stypendium za wyniki w nauce
Adam Grzybowski SP nr 1 w Końskich

V

Stypendium za wyniki w nauce
Małgorzata Kalużna SP nr 1 w Końskich

V

Stypendium za wyniki w nauce
Maria Lasota SP nr 1 w Końskich

V

Stypendium za wyniki w nauce
Zofia Lasota SP nr 1 w Końskich

V

Stypendium za wyniki w nauce
Alicja Młodawska SP nr 1 w Końskich

V

Stypendium za wyniki w nauce
Hanna Kieszek SP nr 1 w Końskich

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Karolina Grabarczyk SP nr 1 w Końskich

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Roksana Kozubska SP nr 1 w Końskich

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Maja Krauze SP nr 1 w Końskich

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Anna Śliwak SP nr 1 w Końskich

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Ewa Gałwiaczek SP nr 1 w Końskich

V

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Jakub Persona SP nr 1 w Końskich

VII

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Martyna Jabłońska SP nr 2 w Końskich

V

Stypendium za wyniki w nauce
Małgorzata Peliwo SP nr 2 w Końskich

V

Stypendium za wyniki w nauce
Wiktoria Czyżewska SP nr 2 w Końskich

VII

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Mikołaj Laszczyk SP w Modliszewicach

VII

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Patrycja Brzezińska SP w Pomykowie

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Jakub Kukułka SP w

Pomykowie

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Maciej Jędrasik SP w Pomykowie

V

Stypendium za wyniki w nauce
Paweł Kos SP w Rogowie

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Sara Stoińska SP w Dziebałtowie

VII

Stypendium za wyniki w nauce
Justyna Fijałkowska SP w Dziebałtowie

VII

Stypendium za wyniki w nauce
Klaudia Makuch SP w Kazanowie

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Weronika Adamus SP w Kazanowie

VI

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Wiktor Banasik SP w Stadnickiej Woli

VI

Stypendium za wyniki w nauce
Aleksandra Gardulska SP w Stadnickiej Woli

V

Stypendium za wyniki w nauce
Julia Jabłońska SP w Stadnickiej Woli

V

Stypendium za wyniki w nauce
Maja Joachimiak SP w Stadnickiej Woli

V

Stypendium za wyniki w nauce
Wiktoria Samson SP w Stadnickiej Woli

V

Stypendium za wyniki w nauce
Anna Cieciorowska SP w Stadnickiej Woli

VII

Stypendium za wyniki w nauce
z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Zofia Frączyk SP w Stadnickiej Woli

VII

Stypendium za wyniki w nauce
z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Wiktoria Armada SP w Stadnickiej Woli

VII

Stypendium za wyniki w nauce
Maja Sękowska SP w Stadnickiej Woli

VII

Stypendium za wyniki w nauce
Hanna Zacharska SP w Stadnickiej Woli

VII

Stypendium za wyniki w nauce
Norbert Kałuziński SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce
Kamila Laskowska SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce
Emilia Młodawska SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce
Kinga Antosik SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce
Zuzanna Fatalska SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce
Klaudia Kamińska SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce
Agnieszka Trojanowska SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Wojciech Grot SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Alicja Kośka SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Marcin Górski SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Katarzyna Wesołowska SP nr 1 w Końskich klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Milena Jedynak SP w Rogowie

klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce
Julia Wardzichowska SP w Rogowie

klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce
Wiktoria Perlak SP w Rogowie

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce
Aleksandra Cieciorowska SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Patrycja Duran SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce
Jakub Jakubowski SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce
Mikołaj Hajda SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce
Dawid Pawlik SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce
Julia Wąsik SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce
Anna Zięba SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce
Oliwia Małecka SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Aleksandra Polańska SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wybitne osiągnięcia
Barbara Bogacka SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Maria Frączyk SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Agata Kowalska SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Zuzanna Sękowska SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

II

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Karol Socha SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia
Mateusz Walkiewicz SP w Stadnickiej Woli

klasa gimnazjalna

III

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA