REKLAMA

Namalowali prace o Niepodległej Polsce [wideo, zdjęcia]

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich jakiś czas temu ogłosił konkurs na najlepszy plakat nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie to zorganizowano w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek konkurs rozstrzygnięto. 

REKLAMA

Udział wzięło w nim 17 uczniów z dwóch szkół, a prace oceniało jury w składzie: Magdalena Galas-Klusek, Paweł Stasiński, Kamila Dobrowolska  i Piotr Salata. Cały konkurs koordynowała instruktorka z Domu Kultury Kamila Dobrowolska. –„Do Miejsko-Gminnego Domu Kultury wpłynęło 17 prac plastycznych, które zakwalifikowały się do konkursu na plakat z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie wzięły udział dwie szkoły.” – mówiła w piątek instruktorka.

Wszystkie prace można oglądać na wystawie pod tytułem „Wolna i Niepodległa” w galerii DeK w Domu Kultury. Otwarcie wystawy zainaugurował dyrektor MGDK Piotr Salata. –„Konkurs został ogłoszony w kwietniu i wpisuje się w ogólny harmonogram obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzisiaj dojechaliśmy do końca tego konkursu. To są prace, które zostały wysłane na ten konkurs. Nie ma ich zbyt wiele, ale jedno trzeba powiedzieć: wykazują się wielką starannością i znajomością tematu. Wszystkie są absolutnie trafione i wszystkie nam się bardzo podobają.” – mówił Piotr Salata.

REKLAMA

W kategorii szkół podstawowych III miejsce zajęła Maja Joachimiak z ZPO w Stadnickiej Woli, II Oliwia Pałgan z SP nr 2, a wygrał Wiktor Banasik z ZPO w Stadnickiej Woli. W kategorii Gimnazjum III miejsce zajęła Sara Olak z ZPO w Stadnickiej Woli, II Natalia Sosnowy z ZPO w Stadnickiej Woli, a wygrała Weronika Dębowska z tej samej szkoły.

Najlepsi otrzymali nagrody pieniężne, a wszyscy uczestnicy konkursu zestawy gadżetów. Upominki i nagrody wręczali: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Obratański gratulował i doceniał zaangażowanie uczestników. –„Jest takie pojęcie polskiej szkoły plakatu. W ciągu ostatnich 50 lat w Europie, w świecie to właśni w tej dziedzinie polska plastyka święciła największe triumfy. Mieliśmy artystów, którzy prostymi środkami potrafili wykrzyczeć zapowiedź pewnych ważnych zjawisk. Dziś nie ma rzeczy ważniejszej niż przypominanie o setnej rocznicy odzyskania niepodległości […] Gratuluję udziału, pomysłów i oryginalności przekazu.” – mówił do uczestników konkursu burmistrz Obratański.

Wystawę można oglądać w Domu Kultury przez kilka najbliższych tygodni.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *