REKLAMA

Nasi przywieźli worek medali z Carpathia Cup! [zdjęcia]

Otwarty turniej karate CARPATHIA CUP to jedne z większych zawodów w tej dyscyplinie sportu w Polsce. W weekendy wzięły w nich udział dwa koneckiego kluby.

REKLAMA

– „Był to jeden z najtrudniejszych turniejów ostatnich lat, w których brała udział reprezentacja naszego klubu.” – mówi Mateusz Garbacz, twórca Koneckiego Klubu Karate Kyokushin, a Beata Kij z Koneckiej Sekcji Karate dodaje –„W turnieju wzięło udział 517 zawodników z 11 krajów, towarzystwo było bardzo międzynarodowe. Pojawili się zawodnicy z Belgii, Czech, Rosji, Litwy, Pakistanu, Austrii, Szwecji, Białorusi, Ukrainy, Węgier, czy Słowacji.” – powiedziała nam sensei Kij.

Natalia Więckowicz z Koneckiej Sekcji Karate zajęła w turnieju drugie miejsce.

REKLAMA

Na wielkie słowa pochwały zasługuje Natalia Więckowicz z Koneckiej Sekcji. Młoda zawodniczka stoczyła podczas zawodów aż 5 walk i ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. Dwie pozostałe podopieczne sensei Kij nie miały tyle szczęścia. Wiktoria Czyżewska pokonała w pierwszej walce Rosjanę, w drugiej o wejście do strefy medalowej przegrała. Alicja Kośka w swoim starciu uległa po dogrywce.

Natomiast podopieczni Mateusza Garbacza z międzynarodowego turnieju karate Carpathia CUP przywieźli siedem medali! Zdobyli aż siedem krążków – jeden złoty i sześć brązowych. Wszystkie zaś przypadły walecznym dziewczętom. Poniżej lista medalistów CARPATHIA CUP z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin:

kat. +35 kg – 2007-2008
Kamila Sapieja – 1 miejsce
Gabriela Ksel – 3 miejsce
kat. -35 kg – 2007-2008
Natalia Cieszkowska – 3 miejsce
kat. -40 kg – 2005-2006
Amelia Łyczek – 3 miejsce
kat. -45 kg 2003-2004
Wiktoria Armada – 3 miejsce
kat. + 55 kg 2003-2004
Paulina Dróżdż – 3 miejsce
kat. +60 kg 2001-2002
Julia Tarasińska – 3 miejsce

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *