REKLAMA

Nasi uczniowie uczyli się jazdy na nartach! [wideo, zdjęcia]

Uczniowie dwóch szkół podstawowych z terenu gminy Końskie uczestniczyli w ostatnich dniach w kursach jazdy na nartach. Wyjazd dla uczniów z Rogowa zorganizowała nauczycielka Izabela Klusek, a dla tych ze Stadnickiej Woli Piotr Klusek. 

REKLAMA

 

Uczniowie uczestniczyli w akcji organizowanej przez Stację Narciarską Sabat Krajno „Narty dla dzieci”, której ideą jest umożliwienie każdemu dziecku aktywnego wypoczynku połączonego ze zdobyciem od podstaw trudnej umiejętności jazdy na nartach.

REKLAMA

Podczas sześciogodzinnego pobytu w ośrodku narciarskim dzieci miały możliwość wypożyczenia kompletnego sprzętu i udziału w zajęciach prowadzonych przez instruktora ze szkółki narciarskiej.  W trakcie wyjazdu zapoznały się z regulaminem stoku, czyli zasadami obowiązującymi każdego narciarza, opanowały bezpieczne upadanie na stoku oraz podstawowe umiejętności techniczne jazdy na nartach i hamowania. Każde dziecko miało też zapewnione ciepły posiłek. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele, którzy również pomagali początkującym narciarzom opanować umiejętność jazdy na nartach. –„Bardzo się cieszę, że uczniowie z gminy Końskie mieli szansę pouczyć się jazdy na nartach w bardzo przystępnej cenie. Dzięki udziałowi w programie mogli spędzić cały dzień na stoku za bardzo niską cenę. W skład programu wchodziły zajęcia z instruktorem, jazda na stoku oraz ciepły posiłek” – opowiada nam Izabela Klusek, nauczycielka wychowania fizycznego w ZPO w Rogowie oraz ZPO w Kazanowie.

W sumie w programie udział wzięło 62 uczniów, 26 ze szkoły w Stadnickiej Woli oraz 36 ze szkoły w Rogowie. Opiekunami grupy z Rogowa byli: Iza Klusek, Iza Garbacz, Agnieszka Ziomek i Rafał Młodawski.  Grupą ze Stadnickiej Woli opiekowali się Magdalena Hurec, Piotr Klusek i Iwona Banasik.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *