REKLAMA

Nasi wędkarze rywalizowali w Polskiej Lidze Wędkarstwa Spławikowego

W ubiegły weekend na zbiorniku w Kazimierzy Wielkiej odbyły się pierwsze Świętokrzyskie eliminacje Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego (PLWS). Jest to cykl trzech eliminacji z których najlepsze trzy drużyny dwuosobowe z każdego województwa jadą na finał krajowy, który w tym roku odbędzie się na Kanale Szymońskim w miejscowości Szymonka.

REKLAMA


W Świętokrzyskich eliminacjach biorą udział drużyny z Końskich, Kielc, Jędrzejowa, Sędziszowa, Małogoszczy, Skarżyska-Kamiennej i Kazimierzy Wielkiej. W Kazimierzy wystartowały 3 koneckie zespoły: TKN TEAM KOŃSKIE w składzie Borowski Grzegorz i Olszeski Grzegorz; TKN MATCHPRO KOŃSKIE w składzie Polewany Grzegorz i Szczegielniak Grzegorz oraz  TEAM 101 w składzie Lorek Paweł i Skiba Słwomir. -„To były jedne z pierwszych wiosennych zwodów, więc aktywność ryb była mniejsza niż wszyscy oczekiwali, mimo to wyniki były zadowalające od 5 kg do prawie 11 kg na drużynę. Dominowała drobna płoć 8-13cm, większe ryby jeszcze nie opuściły zimowisk dlatego żadnych ”Bonusów” nie było.” – opowiada nam Grzegorz Borowski z TKN TEAM Końskie.

Czterogodzinna tura zakończyła się zwycięstwem drużyny z Sędziszowa: MAVER Sędziszów, drugie miejsce zajęła drużyna z Jędrzejowa: CATFISH Jędrzejów, a trzecie miejsce przypadło dla drużyny BREAM TEAM KIELCE.

REKLAMA

Koneckie ekipy zajęły kolejno miejsca: TEAM 101 – czwarte miejsce, TKN MATCHPRO – szóste miejsce i TKN TEAM KOŃSKIE  – ósme miejsce. Kolejne zawody eliminacyjne odbędą się 29 kwietnia na zbiorniku Rejów w Skarżysku-Kamiennej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA