REKLAMA

Nasz olimpijczyk u ministra

Dwudziestu czterech medalistów Międzynarodowych Olimpiad Przedmiotowych odwiedziło w środę Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród gości pojawił się również uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich Maciej Dziuba.

REKLAMA

Laureaci Olimpiad Międzynarodowych na spotkaniu z wicepremierem Gowinem. Wśród nich Maciej Dziuba z Końskich, foto. http://www.nauka.gov.pl

Reprezentanci Polski na Międzynarodowych Olimpiadach Przedmiotowych zdobyli w ubiegłym roku łącznie 31 medali i 5 wyróżnień. Najliczniejszą grupą okazali się laureaci Międzynarodowej Olimpiady Matematyki Lingwistycznej (7 osób) i Olimpiady Matematycznej (6 medalistów).

REKLAMA

Wicepremier Jarosław Gowin zwrócił się do olimpijczyków z zaproszeniem, by chcieli swe pasje naukowe rozwijać w Polsce, na polskich uniwersytetach: „Nie ukrywam, że bardzo bym się ucieszył, gdybyście wybrali polskie uniwersytety. Reforma szkolnictwa wyższego to suma wielu działań, jednak bez zdolnych i pracowitych studentów pozostanie w sferze teorii. Dlatego zapraszam Was już teraz, byście chcieli współtworzyć silne polskie uniwersytety, konkurujące z najlepszymi na świecie”. 

Na spotkaniu był obecny również Maciej Dziuba, uczeń II LO w Końskich. Wraz z innymi laureatami olimpiad otrzymał on list gratulacyjny od wicepremiera Gowina.

Maciej Dziuba (ur. w 2000) uczeń klasy akademickiej II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. Laureat olimpiad matematycznych. W 2017 r. na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Brazylii zdobył brązowy medal. Jego największą pasją jest matematyka i sport, a największym wsparciem tata – nauczyciel matematyki.

 

 

REKLAMA
REKLAMA