REKLAMA

Nasza młodzież znów spotkała się z Pierwszą Damą! [wideo]

Konecka młodzież ponownie spotkała się z Prezydentową Agatą Dudą. Czy jest szansa na jej kolejny przyjazd do Końskich? 

REKLAMA

W kwietniu Pierwsza Dama RP Agata Duda odwiedziła konecki Nowy Ogólniak w odpowiedzi na zaproszenie, które młodzież złożyła jej w Belwederze. Wtedy Prezydentowa ponownie zaprosiła do siebie konecką młodzież. Kilka dni temu doszło i do tej wizyty.  – „Udało nam się odwiedzić Belweder. Byliśmy tam w związku z dyskusją, która była przeprowadzana. Debata ta odbyła się pod nazwą <<Eksperci pytają młodych>> , dyskusja dotyczyła tematów zdrowia, aktywności fizycznej, uzależnień wśród młodych oczywiście. Chodziło o to by sprawdzić jak Polacy wypadają w tym temacie na tle innych państw europejskich, jak poprawić ten stan rzeczy.”  – powiedział nam Paweł Sosnowski, uczeń II LO w Końskich.

REKLAMA

Oprócz debaty, w której udział wzięli też uczniowie ze szkół z całego kraju nasza młodzież wraz z opiekunami: Agnieszką Woźniak i Ewą Paszyńską uczestniczyła w kameralnym spotkaniu z poczęstunkiem. Pani Prezydentowa ponownie okazała się dla naszych nastolatków bardzo ciepłą osobą. – „Nawet mieliśmy okazję porozmawiać z panią Prezydentową tak mniej oficjalnie. Podeszła do nas i porozmawiała z nami. To było dla nas kolejne niesamowite przeżycie, bo to jest wielka postać.” – mówi Sosnowski.

Pół żarem zapytaliśmy uczniów II LO czy udało im się ponownie zaprosić Agatę Dudę do Końskich. Oni zupełnie serio odpowiedzieli, że na taką wizytę jest szansa. – „Chyba za wcześnie żeby o tym teraz mówić, ale być może we wrześniu jeszcze dojdzie do spotkania.”  – zdradził nam Paweł Sosnowski.

Można się więc domyślać, że Pani Prezydentowa może rozważać przyjazd do Końskich z okazji obchodów Koneckiego Września. Przypomnijmy, że to uroczystość, którą Prezydent RP Andrzej Duda objął swoim honorowym patronatem, a Urząd Miejskich w Końskich wystosował do głowy państwa oficjalne zaproszenie na te tradycyjne, koneckie, patriotyczne obchody [więcej o tym TUTAJ].

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *