REKLAMA

Neptun ma tymczasowego prezesa [wideo, zdjęcia]

Wczoraj odbyło się walne zgromadzenie Miejskiego Klubu Sportowego Neptun Końskie. Miało ono na celu wybranie nowego prezesa zarządu klubu. Kto nim został?

REKLAMA

28 czerwca odbyło się walne zgromadzenie MKS Neptun Końskie, podczas którego poruszona została sprawa wyboru nowego prezesa klubu na miejsce Grzegorza Telki, który nie kandydował na piastowaną dotychczas funkcję z przyczyn prywatnych. Obejmował on to stanowisko przez dwie kadencje, czyli osiem lat, mimo że przewidywał jedynie jedną kadencję.

„Przez długi czas trwały rozmowy zarządu, członków stowarzyszenia między sobą, między władzami miasta, z różnymi osobami. Bo jedyną, chciałbym to podkreślić, jedyną rzeczą, która powodowała na poprzednim zebraniu, że nie kandydowałem były sprawy osobiste. Chciałbym po prostu przestać być prezesem z przyczyn osobistych” – wypowiedział się, pozostający na swoim stanowisku, prezes klubu.

REKLAMA

Podczas zjazdu podjęto decyzję o ponownym wyborze Telki na prezesa pod postawionym przez niego warunkiem zachowania takiego samego składu zarządu klubu i zorganizowania w styczniu 2020 roku nadzwyczajnego zgromadzenia. To na nim miałaby zostać wybrana nowa osoba na to stanowisko. Wtedy też ustaleni będą nowi członkowie zarządu.

„Myślę, że z punktu widzenia przeszłości, albo i przyszłości, wybór pana Grzegorza Telki, a przede wszystkim, jego aprobata dla zgłoszonej kandydatury to jest niezwykle odpowiedzialna rzecz. Odpowiedzialna, biorąc pod uwagę przeszłość funkcjonowania zarządu, którym kierował pan prezes Grzegorz Telka, bowiem w historii ostatnich 20 lat tak odpowiedzialnie funkcjonującego zarządu w historii klubu MKS Neptun nie było” – mówił Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz Końskich, który dementował też plotki o tym, że zarząd rezygnuje z działania w takim składzie z przyczyn finansowych klubu.

Na podstawie tego spotkania i jego uchwał, od dzisiaj klub MKS Neptun funkcjonować będzie tak, jak działo się to dotychczas. Tak też do stycznia 2020 zarząd pozostanie niezmieniony, a prezes Grzegorz Telka wciąż piastować będzie tę samą funkcję.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *