REKLAMA

Neptun marzy o III Lidze. Przyglądamy się przygotowaniom [wideo, zdjęcia]

Celem na sezon 2018/2019 dla Neptuna Końskie jest awans do III Ligi. I chociaż nasi piłkarz byli bardzo blisko awansu w poprzednich rozgrywkach to teraz wcale nie musi być łatwo. Do klubu dołączyło trzech nowych graczy. My z kamerą odwiedziliśmy ostatnio piłkarzy Neptuna na treningu. 

REKLAMA

„Zaczęliśmy przygotowania 15 lipca. Trenujemy codziennie na obiektach ZOSiRu, do tego na siłowni oraz na boisku przy ulicy Południowej, gdzie obecnie się znajdujemy. Chciałem tutaj trenować, bo szkoda naszego głównego obiektu, bo chcemy by do ligi tamto boisko nie było zniszczone. Dlatego głównie tutaj szlifowaliśmy formę. Jestem zadowolony z przygotowań, chłopcy bardzo mocno trenowali, a teraz zobaczymy jak to zweryfikuje boisko.” – opowiada nam Waldemar Szpiega, szkoleniowiec Neptuna Końskie.

Wicemistrzom IV Ligi w sezonie 2017/2018 udało się zatrzymać wszystkich graczy, którzy pojawiali się na boisku jeszcze kilka tygodni temu. Dodatkowo zespół jeszcze wzmocniono. –„Doszło trzech ludzi: Kotarzewski, Jamróz i Damian Bugno. To są trzy nowe nazwiska i na pewno będzie to wzmocnienie. To są ludzie, którzy grali w Ekstraklasie i na pewno nie będzie to uzupełnienie, a wzmocnienie zespołu.” – mówi trener Szpiega.

REKLAMA

Łukasz Jamróz to napastnik, który rozegrał 14 spotkań w barwach Korony Kielce w Ekstraklasie, Jakub Kotarzewski jest pomocnikiem i także reprezntował kielecki klub w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Z kolei Damian Bugno to 20-letni boczny pomocnik, który dotychczas grał dla Wiernej Małogoszcz.

Tak prezentuje się Neptun Końskie na sezon 2018/2019.

Duże wzmocnienia wskazują na jedno: Neptun Końskie chce w najbliższym sezonie awansować do III Ligi. –„Nie słowami, a czynami. Na boisku trzeba przez 34 kolejki zdobyć jak najwięcej punktów i zdobyć ten upragniony awans. Nie ukrywam, że będzie bardzo ciężko, ale postaramy się by za rok to było.” – zapewnia trener Szpiega i dodaje –„Będzie tu mocnych zespołów. Partyzant Radoszyce bardzo się wzmocnił, Busko będzie punktowało, Łagów będzie punktował. Wierna nie pokazała wszystkiego co potrafi. Tu będzie siedem, osiem zespołów, które powalczą o awans do trzeciej ligi.” 

Również beniaminkowie są w tym sezonie niezwykle silni. To Klimontowianka Klimontów oraz Granat Skarżysko-Kamienna. Z umieszczenia swojego drugiego zespołu w tych rozgrywkach skorzystała Korona Kielce. Niewykluczone więc, że wielu zawodników którzy nie załapią się do kadry meczowej złocisto-krwistych będzie rywalizować w IV Lidze.

Neptun rozegrał dotychczas cztery spotkania sparingowe. Nasi pokonali 1:0 Szydłowiankę Szydłowiec, 4:1 Ceramikę Opoczno, 2:1 Gerlacha Drzewicę oraz przegrali ze Stalą Niewiadów 3:4.

Rozgrywki IV Ligi rozpoczną się w niedzielę 12 sierpnia. Na początek czekają nas derby powiatu koneckiego. O godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Krakowskiej w Radoszycach miejscowy Partyzant podejmie Neptuna Końskie.

Kadra Neptuna Końskie na sezon 2018/2019: 

Bramkarze:
Łukasz HERDA, Mateusz MENDYGRAŁ.

Obrońcy:
Adrian MACIEJEWSKI, Mariusz SKOCZYLAS, Łukasz SZYMONIAK, Łukasz SKALSKI, Adam SIERSZYŃSKI, Mateusz PŁYTA, Dariusz DUTKIEWICZ, Bartosz SZTANDERA.

Pomocnicy:
Piotr GARDYNIK, Dominik SZYMKIEWICZ, Piotr PIWOWAR, Karol ARMATA, Jakub KOTARZEWSKI, Patryk KWIECIEŃ, Jan SROKA, Daniel OWCZAREK, Damian BRONIEWSKI, Dominik MŁODZIŃSKI, Damian BUGNO.

Napastnicy:
Piotr ZIELIŃSKI, Krzysztof PACH, Łukasz JAMRÓZ.
Trener: Waldemar Szpiega

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA