Neptun na remis i przegrana Partyzanta w IV Lidze [wideo, zdjęcia]

W 31. kolejce piłkarskiej IV Ligi drużyny z powiatu koneckiego nie zanotowały zwycięstwa. Partyzant przegrał, a Neptun swój mecz zremisował.

Dziewiąta w tabeli ekipa z Radoszyc w sobotę pojechała do Kielc by tam powalczyć z Koroną II. Po bardzo wyrównanym spotkaniu podopieczni trenera Jarosława Komisarskiego przegrali 1:0. Jedynego gola w tym pojedynku zdobył z rzutu karnego w 43. minucie Piotr Rogala.

Korona II Kielce – Partyzant Radoszyce 1:0
Partyzant:  Jakub Kaszuba, Michał Grudzień, Bartłomiej Idzikowski, Michał Miśtal, Piotr Markowicz (82 Aleks Kuśmierczyk), Karol Pańczyk (72 Piotr Zawadzki), Karol Nieszporek, Karol Opara, Bartłomiej Papros, Paweł Markowicz.

W Końskich w niedzielę Neptun podejmował Hetmana Włoszczowa. Pierwsza odsłona to dosyć wyrównana gra z lekką przewagą gospodarzy. W 15 minucie po szarży w polu karnym gości został sfaulowany Karol Armata, piłkę na jedenastym metrze ustawił Dominik Szymkiewicz i uderzył tak fatalnie i lekko w prawy róg bramki Hetmana, że bramkarz bez najmniejszego trudu sparował piłkę na rzut rożny. Do przerwy w tym meczu było 0:0.

Od 46 minuty na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który wraca do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, zastąpił on Patryka Zająca i powrót Piotrka można napisać przez duże „P”, bo już po dwóch minutach pobytu na boisku po wrzutce w pole karne gości pięknym strzałem głową  umieścił on futbolówkę w siatce Hetmana. Neptun prowadził, ale tylko przez kolejne cztery minuty. W 52. minucie meczu rzut karny wykorzystał Marcin Jarmuda i było 1:1. Takim wynikiem zakończyło się to starcie.

W przyszłą niedzielę Partyzant podejmie Łysicę Bodzentyn, a Neptun na wyjeździe zagra z Lubrzanką Kajetanów.

Neptun Końskie – Hetman Włoszczowa 1:1
Gol dla Neptuna: Zieliński
Neptun: Herda, Maciejewski, Bandura, Prus-Niewiadomski, Sroka, Zając (Zieliński), Skoczylas, Szymkiewicz, Supierz (Cieślik), Armata, Gardynik (Pilarski).