Neptun na remis, Partyzant znów przegrywa [wideo, galeria zdjęć]

To już druga kolejka z rzędu, w której gracze Jarosława Komisarskiego nie są w stanie sięgnąć po punkty. Neptun u siebie remisuje ze Zdrojem Busko Zdrój.

W Końskich spotkanie rozpoczęło się od ataków podopiecznych Waldemara Szpiegi. Bramkę strzeżoną przez Mateusza Krakowiaka raz po raz bombardowali Jan Sroka i Karol Armata – niestety nieskutecznie. Goście w pierwszej połowie odpowiedzieli bardzo groźnym strzałem z obrębu pola karnego. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę w efektowny sposób obronił Łukasz Herda.

W 37. minucie sędzia spotkania, pan Rafał Rzeszutek podyktował rzut karny za przypadkowe zagranie ręką Skalskiego. Zdrój nie potrafił jednak zamienić jedenastki na gola. W bramce fenomenalnie wyciągnął się Herda i sparował strzał zawodnika gości.  Do przerwy było 0:0. Na drugie 45. minut nie wybiegł kapitan ekipy z Buska, znany między innymi z gry w Heko Czermno Krzysztof Trela.

Początek drugiej połowy zwiastował bardziej wyrównaną grę. Zawodnicy Zdroju grali jednak niezwykle agresywnie – choć tego zdawał się nie dostrzegać arbiter. Dopiero w 71. minucie ukarał on drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką Karola Fudalewskiego. Od tego momentu Neptun miał na boisku przewagę jednego gracza. Paradoksalnie atakować zaczęli jednak goście. Po jednym z dośrodkowań ich zawodnik przewrócił się w polu karnym Herdy, a sędzia Rafał Rzeszutek podyktował niezwykle wątpliwego karnego. – „Tak jak z pierwszym karnym decyzja była uzależniona od interpretacji, tak tutaj moim zdaniem to była jedenastka z kapelusza. Arbiter chciał nas skrzywdzić. Na szczęście dzisiaj los był sprawiedliwy” – tak skomentował decyzję sędziego Łukasz Herda, bramkarz MKS-u.

Drugiej jedenastki Zdrój również nie wykorzystał, tym razem wykonawca trafił w słupek. Ostatnie 10. minut meczu było dominacją Neptuna. Goście wciąż odznaczali się tylko niezwykle agresywną grą (na którą ponownie nie reagował arbiter). Niestety z  dziesiątek ataków podopiecznych Waldemara Szpiegi nie wynikło nic pozytywnego. Zabrakło skuteczności. Jeszcze w 92. minucie z daleka huknął Skalski, ale jego strzał sparował bramkarz zdroju. Bohaterem fanów został Łukasz Herda, antybohaterem sędzia Rafał Rzeszutek. Ostatecznie Neptun Końskie – Zdrój Busko Zdrój 0:0.

„Skuteczność u nas kulała. Mieliśmy tych sytuacji multum, ale niestety nie udało się strzelić. Poza tym aż się odechciewa grać jak widzi się jaką krzywdę próbują nam wyrządzić. Ja się nie dziwię chłopakom, że oni się zdenerwowali tymi decyzjami” – podsumował mecz Waldemar Szpiega, trener konecczan.

Dzisiaj grał również Partyzant Radoszyce. W Jędrzejowie radoszyczanie przegrali z miejscowym Naprzodem 2:0. –„Myśmy tak naprawdę cały mecz przeważali. Atakowaliśmy od pierwszej do ostatniej minuty. Niestety w pierwszej połowie zostaliśmy skontrowani. Do przerwy przegrywaliśmy 1:0, w drugich 45. minutach też graliśmy lepiej. Mateusz Mazur w pewnym momencie wyszedł trochę z bramki i zawodnik z Jędrzejowa zaskoczył go strzałem z dystansu.” – opowiedział nam o tym spotkaniu szkoleniowiec Partyzanta Jarosław Komisarski.

Naprzód Jędrzejów – Partyzant Radoszyce 2:0

MKS Neptun Końskie – Zdrój Busko Zdrój 0:0

Skład Neptuna: Herda, Sztandera, Majchrzak, Prus-Niewiadomski, Skalski, Babyn, Szymkiewicz, Niebudek (Cieślik), Gardynik, Sroka (Pilarski), Armata

Skład Zdroju: Rybiński, Fudalewski, Łękowski, Kula, Pedryc, Dytkowski, Kosela, Trela (Krupa), Banaszek, Śliski, Rajca

Tabela IV ligi po 6. kolejce:

1.   Wierna Małogoszcz  6 16 15–  7 5 1   2 6   6–  1 2     4 10   9–  6 3 1
2.   Naprzód Jędrzejów 6 15 10–  2 5   1 4 12   9–  0 4     2 3   1–  2 1   1
3.   ŁKS Georyt Łagów 6 14 10–  4 4 2   4 10   7–  2 3 1   2 4   3–  2 1 1
4.   Lubrzanka Kajetanów 6 12 11–  6 4   2 4 6   5–  4 2   2 2 6   6–  2 2
5.   Neptun Końskie 6 11   7–  3 3 2 1 3 7   4–  0 2 1   3 4   3–  3 1 1 1
6.   Olimpia Pogoń Staszów 6 11 11–  8 3 2 1 3 5   7–  4 1 2   3 6   4–  4 2   1
7.   Nidzianka Bieliny  6 9 11–12 3   3 3 9   9–  3 3     3 0   2–  9     3
8.   TS 1946 Nida Pińczów 6 8   7–  5 2 2 2 3 7   5–  1 2 1   3 1   2–  4   1 2
9.   Kamienna Brody  6 8 10–13 2 2 2 3 6   6–  6 2   1 3 2   4–  7   2 1
10.   GKS Rudki 6 7   9–14 2 1 3 3 4   5–  6 1 1 1 3 3   4–  8 1   2
11.   Partyzant Radoszyce  6 7   7–  8 2 1 3 3 4   5–  3 1 1 1 3 3   2–  5 1   2
12.   Alit Ożarów 6 7 11–11 2 1 3 3 4   9–  7 1 1 1 3 3   2–  4 1   2
13.   MKS Zdrój Busko 6 4   7–12 1 1 4 2 0   2–  5     2 4 4   5–  7 1 1 2
14.   Unia Sędziszów 6 4   9–14 1 1 4 2 3   3–  4 1   1 4 1   6–10   1 3
15.   Klimontowianka Klimontów 6 3   7–15 1   5 3 3   5–  6 1   2 3 0   2–  9     3
16.   Hetman Włoszczowa 6 0   4–12     6 3 0   2–  5     3 3 0   2–  7     3