Neptun na remis po trudnym meczu. Partyzant przegrywa [zdjęcia]

Za nami już szósta kolejka piłkarskiej IV Ligi. W niej Neptun Końskie na wyjeździe mierzył się z Orliczem Suchedniów, a Partyzant Radoszyce u siebie powalczył z Nidą Pińczów.

Radoszyczanie, którzy dotychczas zgromadzili tylko cztery punkty w rozgrywkach i tym razem nie powiększyli swojego dorobku. Zawodnicy trenera Zbigniewa Podsiebierskiego już do przerwy przegrywali 0:2 z Nidą Pińczów. W drugiej odsłonie gola dla Partyzanta zdobył Karol Nieszporek, ale było to już tylko honorowe trafienie. Ostatecznie ekipa z naszego powiatu przegrała 1:3.

W przyszłą sobotę Partyzant na wyjeździe zagra z Granatem Skarżysko-Kamienna. Radoszyczanie zajmują czternaste miejsce w tabeli IV Ligi.

Partyzant Radoszyce – TS 1946 Nida Pińczów 1:3 (0:2)
Gol dla Partyzanta: Karol Nieszporek 70
Partyzant: Kaszuba, Szustak, Cegieła, Tyczyński, Gola – Kos, Piwowarczyk, Myśliwy, Nieszporek, Dymek, Piesik (Pękala).

Z kolei Neptun na wyjeździe mierzył się z Orliczem Suchedniów. Piłkarze z Końskich do przerwy przegrywali 1:0, ale tuż po wznowieniu meczu wyrównującą bramkę zdobył Karol Dajer, a kilkanaście minut później drużynę trenera Waldemara Szpiegi na prowadzenie wyprowadził Karol Armata. Niestety Neptun nie dowiózł zwycięstwa do końca pojedynku. W doliczonym czasie gry padł gol dla Orlicza – zdaniem zawodników i działaczy koneckiego zespołu bramka nie powinna być uznana, ponieważ strzelec był na pozycji spalonej. Ostatecznie w Suchedniowie Neptun zremisował z Orliczem 2:2.

Konecczanie zajmują siódmą pozycję w tabeli IV Ligi. W niedzielę 8 września o godzinie 16:00 podejmą beniaminka – GKS Rudki. Już dziś zapraszamy Państwa na to spotkanie.

Orlicz Suchedniów – Neptun Końskie 2:2 (1:0)
Bramki dla Neptuna: Jakub Dajer, Karol Armata