Piłkarze Neptuna Końskie w sobotnie przedpołudnie rozpoczęli mecz w ramach 31 kolejki IV Ligi. Na stadionie w Końskich podejmowali oni szesnastą w tabeli Unię Sędziszów. Mimo bycia faworytem naszym graczom nie udało się wygrać. Spotkanie zakończyło się remisem.

Dokładne statystyki ze spotkania zobaczycie TUTAJ. Mecz rozpoczął się bardzo źle dla podopiecznych trenera Waldemara Szpiegi. Już w 8 minucie stracili oni gola z rzutu karnego, a katem w tym wypadku okazał się Tomasz Kita. Dla losów spotkania to tak naprawdę pierwsza połowa była decydująca. W 25 minucie wyrównał Piotr Gardynik, chwilę później goście mogli podwyższyć wynik, ale rzut karny wybronił Łukasz Herda.

Remis nie utrzymywał się długo, bo już w 38 minucie bramkę na 2:1 dla Unii zdobył Wojciech Zapalski. Oba zespoły prowadziły otwartą, bardzo ofensywną grę i tuż przed przerwą mieliśmy już 2:2 po trafieniu Łukasza Jamroza.

Druga odsłona to wciąż ciekawa gra, ale już zdecydowanie mniej sytuacji bramkowych. Nasi mieli jednak okazję by to spotkanie wygrać. Niestety tuż przed ostatnim gwizdkiem Mateusz Zacharski nie wykorzystał karnego. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Neptun jest ich wiceliderem. Nasi tracą do Korony II pięć punktów, ale ta ma o jeden mecz rozegrany mniej. Za tydzień Konecczanie zmierzą się na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów.

Neptun Końskie – Unia Sędziszów 2:2
Gole dla Neptuna: Jamróz, Gardynik
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Zacharski, Armata, Szymoniak, Jamróz (Broniewski), Dutkiewicz, Płyta (Pilarski), Pach (Sroka), Gardynik (Piwowar)