Neptun nie pomógł Partyzantowi – relacja z 29 kolejki IV Ligi [zdjęcia, wideo]

Oba nasze zespoły przegrały w 29. kolejce IV Ligi. Dla Neptuna to niezobowiązująca porażka, Partyzant może ponieść jej poważne konsekwencje.

Podopieczni Jarosława Komisarskiego w sobotę aż 4:0 ulegli liderowi rozgrywek Wiernej Małogoszcz. Po tej klęsce Jaśkiewicz i spółka znajdują się w tabeli na czwartej od końca pozycji, która w zależności od tego jak ułożą się tabele w wyższych rozgrywkach nie musi gwarantować radoszyczanom pozostania w czwartej lidze.

Wierna Małogoszcz – Partyzant Radoszyce 4:0
Skład Partyzanta:
Mateusz Mazur II — Bartłomiej Idzikowski, Łukasz Gołuch, Andrij Korol, Bartłomiej Papros, Robert Zagdan , Michał Grudzień, Karol Opara, Patryk Janus (Bartosz Zagurowski), Grzegorz Samburski (Damian Kopyciński), Jakub Jaśkiewicz.

Do Końskich przyjechał Naprzód Jędrzejów – ekipa, która z Partyzantem bezpośrednio rywalizuje o utrzymanie się w lidze. Pierwsza połowa to wyrównana gra i wynik 0:0. –„Uczulałem w przerwie, że 45 minut trzeba włożyć jeszcze wysiłku. Tak się jednak ułożyło jak się ułożyło. Strzelili jedną bramką i wygrali 1:0.”  –  mówił nam szkoleniowiec koneckiej drużyny Waldemar Szpiega.

Neptun Końskie - Naprzód Jędrzejów 03

Niestety druga odsłona zaczęła się bardzo źle dla zespołu z Końskich. Już w 48. minucie mocnym strzałem Łukasza Herdę zaskoczył Jarosław Ochońko. Prowadzenia 1:0 Naprzód nie oddał już do końca spotkania, a nasi nie potrafili się przebić przez jędrzejowską obronę. To nie był ładny mecz, ale trener Szpiega wciąż ma nadzieję na ligowe podium na zakończenie sezonu. – „Walczymy o trójkę, na pewno się nie poddamy. Nie wiem jak się ułoży układ tabeli, jedziemy do Rudek. Nie wiem jak się ułoży z juniorami, bo oni grają teraz swoje ważne mecze. W tym spotkaniu nie miałem możliwości pracowania z nimi. Miałem tylko dwóch młodzieżowców, bo pięciu poszło do juniorów i tego szkoda.” – mówi trener Szpiega.

Trenera zapytaliśmy też o jego ewentualną dalszą przyszłość w Neptunie Końskie. – „Jeżeli zostanę to ten zespół trzeba wzmocnić 3-4 nazwiskami. Ja już mam takie nazwiska. Zobaczymy gdzie będę, co będę robił. Jeszcze został jeden mecz i to jest czas na przemyślenia.” – mówił szkoleniowiec.

Neptun Końskie – Naprzód Jędrzejów 0:1
Skład Neptuna: Łukasz Herda — Piotr Gardynik (Mateusz Cieślik), Adrian Maciejewski, Łukasz Skalski, Michał Pilarski, Michał Prus-Niewiadomski, Paweł Majchrzak , Dominik Szymkiewicz, Karol Armata, Jan Sroka (Wojciech Niebudek), Krzysztof Pach (Łukasz Wojna).

Z niedzielnym spotkaniem wiążą się też dwie ciekawostki. Rozjemcami pojedynku były Panie Sędziny: Anna Adamska i Katarzyna Chrzanowska, a przecież kobiety rzadko spotykamy na czwartoligowych boiskach. Natomiast wokół murawy wszyscy mogli oglądać debiutujące… budki i ławki dla zawodników obu zespołów oraz dla spikera. – „Przekazaliśmy środki jednostce organizacyjnej, która opiekuje się obiektami. To jest ostatni zakup i myślę, że będzie dobrze służył zawodnikom, trenerom i działaczom.” – powiedział nam o nowym elemencie infrastruktury stadionu wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

A za tydzień już w ostatniej kolejce sezonu 2015/2016 w IV lidze Neptun pojedzie do Rudek by zmierzyć się z tamtejszym GKS-em, a Partyzant w spotkaniu o życie zagra z Unią Sędziszów.