Neptun wygrywa w pięknym stylu, Partyzant z punktem [wideo, zdjęcia]

Rozgrywki w piłkarskiej IV Lidze Świętokrzyskiej nie zwalniają tempa. Po grającej niedzieli piłkarze wybiegli na boisku już w środę. Tym razem spieszymy donieść o dobrych wynikach naszych!

Powyżej mogą Państwo zobaczyć fragmenty spotkania Neptun Końskie – Alit Ożarów, w tym dwa gole.

Ten mecz zakończył się pięknym zwycięstwem konecczan. MKS niemal od pierwszej do ostatniej minuty kontrolował spotkanie. Piłkarze trenera Waldemara Szpiegi prowadzili już do przerwy 2:0, a gole zdobyli: w 25. minucie Jan Sroka oraz w 36. Ernest Supierz. Po przerwie Supierz dołożył jeszcze jedno trafienie i trzeba przyznać, że zasłużył na miano bohatera meczu. Nowy nabytek koneckiego zespołu bardzo dobrze wszedł w ten sezon i zdecydowanie zasługuje na słowa pochwały. Na trafienia naszych Alit odpowiedział tylko golem Jakuba Mażysza w doliczonym czasie gry.

Neptun Końskie – Alit Ożarów 3:1
Gole: Supierz – 2, Sroka dla Neptuna; Mażysz dla Alitu.
Skład Neptuna:  Łukasz Herda — Adam Kamont, Piotr Gardynik (Michał Pilarski), Adrian Maciejewski, Łukasz Skalski, Mariusz Skoczylas , Ernest Supierz, Dominik Szymkiewicz, Karol Armata, Jan Sroka (Hubert Mularczyk), Krzysztof Pach (Mateusz Cieślik).

Dobrze zagrał także Partyzant Radoszyce. Piłkarze Jarosława Komisarskiego na wyjeździe mierzyli się z beniaminkiem, czyli Moravią Morawica. Przed spotkaniem oba zespoły miały identyczny bilans punktowy i po nim nic się nie zmieniło. W Morawicy padł remis 1:1, a jedynego gola dla radoszyczan zdobył Kuba Jaśkiewicz. Tak naprawdę ekipa z naszego powiatu była bliska wygranej, ale dała sobie wbić bramkę w ostatniej minucie meczu.

Moravia Morawica – Partyzant Radoszyce 1:1
Gole: Jaśkiewicz – Partyzant; Pierzak – Moravia
Skład Partyzanta: Jakub Kaszuba — Paweł Markowicz, Bartłomiej Idzikowski , Michał Miśtal, Jakub Jaśkiewicz, Andrij Korol (Piotr Markowicz), Bartłomiej Papros, Aleks Kuśmierczyk (Patryk Janus), Michał Grudzień  (Karol Nieszporek), Bartosz Sosiński (Karol Opara), Grzegorz Samburski

Po 6 kolejkach Neptun zajmuje piąte miejsce w tabeli i na dodatek ma jeszcze jeden zaległy mecz. Partyzant lokuje się obecnie na 11 miejscu. W niedzielę radoszyczanie u siebie o 16.00 podejmą Spartę Kazimierza Wielka, a Neptun jedzie do Kielc by zagrać z Koroną II.Neptun KOńskie - Alit Ożarów 5