REKLAMA

Niepodległościowy puchar w piłkę ręczną dziewcząt [wideo, zdjęcia]

W czwartek w hali sportowej Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli odbył się Niepodległościowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2004 i młodszych. Zorganizowano go z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwyciężyła drużyna gospodarzy. 

REKLAMA

Impreza objęta była honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego, który ufundował także nagrody. Z kolei fundatorem pucharów oraz organizatorem całych zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Końskie.

Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym, a wzięło w nim udział sześć szkolnych zespołów. Rozegrano piętnaście emocjonujących meczów, a po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyły dziewczęta ze Stadnickiej Woli. Na kolejnych lokatach uplasowały się kolejno: SP Rogów, SP Kazanów, Pierwsza drużyna SP 1 Końskie, Druga drużyna SP 1 Końskie oraz Trzecia drużyna SP 1 Końskie.

REKLAMA

Wyniki poszczególnych spotkań:

Stadnicka Wola – Rogów 6:3
Trzecia drużyna SP 1 – Druga drużyna SP 1 4:9
Pierwsza drużyna SP 1 – Kazanów 5:8
Stadnicka Wola – Trzecia drużyna SP 1 13:2
Rogów – Pierwsza drużyna SP 1 7:4
Druga drużyna SP 1 – Kazanów 4:8
Stadnicka Wola – Pierwsza drużyna SP 1 9:6
Rogów – Druga drużyna SP 1 15:6
Trzecia drużyna SP 1 – Kazanów 1:15
Stadnicka Wola – Druga drużyna SP 1 9:4
Rogów – Kazanów 7:7
Trzecia drużyna SP 1 – Pierwsza drużyna SP 1 4:13
Stadnicka Wola – Kazanów 8:6
Rogów – Trzecia drużyna SP 1 16:1
Druga drużyna SP 1 – Pierwsza drużyna SP 1 1:10

Zwycięski zespół ze Stadnickiej Woli z dyrektorem Czesławem Staciwą i trenerem Piotrem Kluskiem.

Najskuteczniejsze zawodniczki Lena Musielewicz i Karolina Patynowska zdobyły po 19 bramek. Najwszechstronniejszą w turnieju wybrano Maję Sielezin, a najlepszą bramkarką Angelikę Adamską. W swoich drużynach za najlepsze uznano: Stadnicka Wola – Justyna Kucharska, Rogów – Nadia Połeć, Kazanów – Oliwia Michalska, Szkoła Podstawowa nr 1 – Ewa Szczapińska, Małgorzata Kania i Aleksandra Zbróg. Wyróżniono także Julię Wilczyńską z SP 1.

A już w sobotę od 9:00 w hali sportowej w Stadnickiej Woli UKS Olimpia Końskie organizuje doroczny, duży Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Udział w nim potwierdziło siedem drużyn. Dla najlepszych będą oczywiście puchary, a dla wszystkich mnóstwo słodyczy!

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *