REKLAMA

Nietrzeźwi na drodze: Nastolatek z promilami i obywatelskie zatrzymanie

Wakacje to czas, w którym na drogach przybywa nietrzeźwych kierowców. W piątek policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę jadącego drogą krajową 74. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. W środę na drodze wojewódzkiej nr 728 dwaj mężczyźni zatrzymali nietrzeźwą kierującą.

REKLAMA

W piątek w godzinach nocnych policjanci z Posterunku Policji w Sielpi patrolowali rejon drogi krajowej nr 74. Tuż po północy zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 15-leni rowerzysta miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nastolatek został oddany pod opiekę matce, a teraz jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

REKLAMA

Dwóch mężczyzn wykazało się obywatelską postawą. W środę w okolicach miejscowości Plenna (gmina Radoszyce) zatrzymali oni kobietę, która według nich kierowała autem pod wpływem alkoholu. Kierująca jechała całą szerokością drogi. Na miejsce udał się patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, który potwierdził przypuszczenia mężczyzn. Za kierownicą Fiata znajdowała się 38-latka z gminy Końskie, która w swoim organizmie miała 2,8 promila alkoholu. Teraz tą sprawą zajmie się sąd. Kobiecie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP Końskie

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *