Niższe ligi: Smyków i Tęcza rozegrały zaległe spotkania

Klub Sportowy ze Smykowa i Tęcza Gowarczów rozgrywały w miniony weekend zaległe spotkania w swoich ligach. Dla Tęczy mecz ten okazał się bardzo szczęśliwy.

Smykowianie w ramach rozgrywek o mistrzostwo Klasy B mierzyli się z Czarnovią Kielce (zaległy mecz z 1 kolejki) i niestety przegrali 2:1. KS Smyków jest dziesiąty w tabeli, a druga drużyna z naszego powiatu – KS Kamienna Wola zajmuje ósme miejsce i już zakończyła rundę jesienną. Smykowianie rozegrają jeszcze jeden mecz: w najbliższą sobotę o 12.00 podejmą u siebie Skałę Tumlin.

Czarnovia Kielce – KS Smyków 2:1
Gol dla Smykowa: Dawid Kołodziejczyk
KS Smyków: Michał Paluch, Hubert Misztal, Maksymilian Miśtal, Dawid Kołodziejczyk, Damian Zbróg, Damian Dulewicz (Wiktor Zbróg), Adrian Grabarczyk, Michał Mirosławski, Michał Słowiński, Janusz Rybak,  Artur Dulewicz.

Z kolei zaległy mecz z 6 kolejki A Klasy w weekend rozegrali zawodnicy Tęczy Gowarczów. Ten mecz drużyna rozegrała na wyjeździe z Politechniką Świetokrzyską Kielce. Po słabych pierwszych 45 minutach Tęcza remisowała 1-1 po golu Marcina Cieślika. Natomiast druga część spotkania to już popis podopiecznych Pawła Skowrona. Mocne słowa w szatni sprawiły że po przerwie na boisko wyszła zupełnie inna drużyna. W 57 minucie Mateusz Cieślik strzałem z dystansu podwyższył wynik na 2-1, ten sam zawodnik w 80 minucie w sytuacji sam na sam zdobył trzecią bramkę dla Tęczy. Kropkę nad i postawił Daniel Bakura ustalając wynik spotkania na 4-1. Tęcza jest obecnie trzecia w tabeli A Klasy (Radiators$ Stąporków zakończyli rundę i zajmują dziewiątą pozycję), gowarczowianie rozegrają jeszcze jeden mecz – w sobotę o godzinie 12.00 podejmą u siebie Victorię Mniów.

Politechnika Świętokrzyska Kielce – Tęcza Gowarczów 1:4
Gole dla Tęczy: Marcin Cieślik, Mateusz Cieślik – 2, Daniel Bakura
Tęcza: Łukasz Arcab, Jakub Ziębaczewski (Daniel Feliński), Piotr Pielarz, Łukasz Sołtuniak (Daniel Bakura), Mateusz Feliński, Grzegorz Gałązka, Hubert Cieślik, Paweł Skowron, Mateusz Cieślik, Marcin Cieślik, Mateusz Więckowski.