REKLAMA

Nocne pożary w miejscowościach Momocicha i Kozów [zdjęcia]

W sobotę późnym wieczorem doszło do pożaru kamperu mieszkalnego w miejscowości Momocicha w gminie Radoszyce. Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek spłonął garaż w Kozowie w gminie Smyków. 

REKLAMA

W miejscowości Momocicha spłonął zamieszkiwany dotychczas barakowóz.

Do zdarzenia w miejscowości Momocicha doszło około godziny 22.30 w sobotę. –„Pożar barakowozu nie stwarzał zagrożenia dla sąsiadujących zabudowań. Jego właściciel, a jednocześnie mieszkaniec znajdował się na zewnątrz. Nasze działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia ze skrzynki znajdującej się na słupie, a następnie podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz dogaszania zarzewi ognia. Na zakończenie sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną nie stwierdzając podwyższonych wartości temperatury.” – informuje Mariusz Czapelki, oficer prasowy PSP Końskie.

REKLAMA

Do kolejnego pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tym razem spaleniu uległ garaż w miejscowości Kozów. W środku znajdowały się pojazdy mechaniczne – samochód oraz motocykl.

Zdjęcia (OSP KSRG Wilczkowice, Straż Pożarna Końskie):

REKLAMA
REKLAMA