REKLAMA

Nowe osiedle już na ukończeniu! Wygląda imponująco [wideo, zdjęcia]

Było tam tylko pole i nieużytki, teraz powstały nowe drogi, budują się pierwsze domy, a wkrótce pojawią się kolejne. Trwają ostatnie prace związane z uzbrojeniem nowego osiedla tuż obok ulicy Południowej w Końskich. 

REKLAMA

Rozmiary nowego osiedla między ulicami Południową i Izabelowską – kontynuacja Osiedla Jana Pawła II są imponujące. Osiedle przygotowywane od 2008 roku dopiero teraz nabiera cywilizowanego kształtu. Do 2010 roku gotowy był plan miejscowy i dokumentacja uzbrojenia, potem rozpoczęto sprzedaż działek. Dopiero w 2015 roku zlecone zostały roboty budowlane: rozpoczęto budowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej, od 2016 roku trwa budowa kanalizacji deszczowej, sieci energetycznej, oświetlenia drogowego i samych dróg. Układanie asfaltu, które odbywa się od kilku dni jest zwieńczeniem tej wielkiej inwestycji.

Całość inwestycji pochłonęło blisko 4 miliony złotych z budżetu gminy. Warto dodać, że na zainteresowanych zamieszkaniem w tym miejscu wciąż czeka kilkadziesiąt działek. Chętni powinni zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Końskich.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *