REKLAMA

Nowe otoczenie koneckiego Pomnika Partyzantów [wideo, zdjęcia]

Już w najbliższy weekend obchodzić będziemy uroczystości Koneckiego Września 2017. Jednym z głównych ich punktów jest spotkanie patriotyczne w okolicy Pomnika Partyzantów na miejskiej nekropolii. Owa okolica od kilku dni jest nie do poznania!

REKLAMA

Pomnik Partyzantów, który znajduje się na koneckim cmentarzu to nie tylko monument, ale też po prostu nagrobek. Spoczywają tam szczątki żołnierzy Armii Krajowej. Pomnik jest też miejscem spotkań i uroczystości patriotycznych – nie tylko podczas Koneckiego Września, ale i przy okazji innych rocznic. W ostatnich latach uczestnictwo w takich spotkaniach było utrudnione ze względu na krzewy, które skutecznie zasłaniały widoczność. Teraz to się zmieni, wokół pomnika nasadzono zupełnie nową roślinność.

„Przeprowadzona na początku lat 90-tych modernizacja tego miejsca pomyślana była jako połączenie pomnika kamiennego z żywą zielenią, ale ówczesne nasadzenie krzewów wtedy wyglądało pięknie, a z czasem okazało się, że krzewy rozrosły się w sposób, który utrudnia albo uniemożliwia właściwe podejście do pomnika, uczestnictwo w uroczystościach i zasłania znaczną część perspektywy, którą widać od strony alei w kierunku pomnika. Zdecydowaliśmy się usunąć starą, nadmiernie wybujałą roślinność i zastąpić ją nową – niską i płożącą, która zachowuje zielony charakter tego miejsca, a jednocześnie nie utrudnia korzystania z alei między kwaterami i uwidacznia cały monument.”  – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Szczegóły program „Koneckiego Września 2017”, który zaplanowano na najbliższą sobotę i niedzielę zaprezentujemy Państwu wkrótce. Nie ulega jednak wątpliwości, ze sobotnie spotkanie przy Pomniku Partyzantów będzie dla obserwatorów o wiele łatwiejsze niż w poprzednich latach.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA