REKLAMA

Nowy Ogólniak i Mechanik z najlepszą zdawalnością matur!

Matury w powiecie koneckim wypadły bardzo przyzwoicie, o czym świadczy fakt, że średnia liczba osób, które zdały egzamin dojrzałości jest większa niż w skali kraju. Które szkoły wypadły najlepiej? Największy procent uczniów w stosunku do podchodzących do egzaminu zdało w Nowym Ogólniaku, spośród techników najlepszym okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Tego jak wypadły w danych szkołach egzaminy z poszczególnych przedmiotów jeszcze nie wiemy. Możemy Państwu natomiast zaprezentować statystykę dotyczącą zdawalności. W sumie w powiecie koneckim do matury podeszło 436 uczniów, zdało ją 379 z nich, a to stanowi 86,92 %. To wynik o prawie 7 % lepszy niż średnia krajowa i około 5 % lepszy niż średnia wojewódzka.

W liceach naszego powiatu (I LO Końskie, II LO Końskie i LO w Stąporkowie) na 290 uczniów maturę zdało 279 z nich. Pozostali nie zaliczyli jednego przedmiotu i jeszcze w tym roku będą mogli się poprawić. W całym powiecie w takiej sytuacji jest dokładni 19 maturzystów.

REKLAMA

Niestety kolejnych 19 osób nie zdało więcej niż jednego przedmiotu i nie ma już możliwości podejścia do egzaminu poprawkowego

Największy procent zdawalności matury osiągnięto w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Końskich. Tam na 124 piszących zdały 122 osoby, pozostałe 2 mogą jeszcze się poprawić. Taki wynik stanowi 98,38 % zdawalności.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich do matury przystąpiło 136 uczniów, a zdało ją 129. 7 ciągle może się poprawić.

W Liceum przy ZSP w Stąporkowie maturę pisało 30 uczniów, 28 zdało, 2 ma szansę poprawki.

Jeżeli chodzi o technika to najlepiej wypadło to w popularnym Mechaniku. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich do egzaminu dojrzałości przystąpiło 52 uczniów, zdało go 42 z nich, 9 ma szansę się poprawić. 1 osoba nie zaliczyła niestety więcej niż jednego przedmiotu.

W Kanadzie do matury podeszło 15 uczniów, a zdały ją tylko 2 osoby. Kolejne 3 mają jeszcze szansę na poprawkę. Niestety 10 uczniów ZSP nr 2 w tym roku na pewno nie poprawi egzaminów.

66 uczniów przystąpiło do matury w Ekonomiku. 51 spośród nich zdało egzamin dojrzałości, 13 ma szansę na poprawkę. Niestety 2 osoby już takiej możliwości nie będą miały.

Z kolei w technikum działającym przy ZSP w Stąporkowie maturę pisało 13 uczniów, zdało ją 5 z nich, a 2 ma jeszcze szansę na poprawkę.

Uwaga: Informacje zebrane w dniu 3 lipca 2018 r. przez naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia telefonicznie od dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *