REKLAMA

Nowy Ogólniak z dwoma laureatami na 70 Olimpiadzie Matematycznej!

W Tarnowie w minionym tygodniu odbyła się LXX Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna. Końskie reprezentowało tam trzech uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego, dwóch z nich znalazło się w gronie laureatów, a Maciej Dziuba wciąż ma szansę na wyjazd na „Międzynarodówkę”. 

REKLAMA

Maciej Dziuba. Zdjęcie archiwalne.

W tarnowskim finale LXX Olimpiady Matematycznej nasz region reprezentowali trzej uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich: Mikołaj Grzebieluch, Tomasz Kosmulski i Maciej Dziuba. Wszyscy trzej mają więc tytuł finalisty. Natomiast Mikołaj i Maciej zostali laureatami!

Mikołaj Grzebieluch zdobył III nagrodę zdobywając 24 punkty, a Maciej Dziuba II nagrodę z 30 punktami. Maciej znalazł się ex aequo z dziewięcioma innymi uczniami. Przed nim zaś uplasowało się tylko czterech uczestników olimpijskich zmagań. Natomiast do międzynarodowej olimpiady, która odbędzie się w tym roku w Wielkiej Brytanii zakwalifikuje się tylko sześciu uczniów. Maturzysta z „Nowego Ogólniaka” weźmie więc udział w dogrywce, która wyłoni reprezentantów Polski. Trzymamy kciuki!

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *