REKLAMA

Obrazy inspirowane twórczością Katarzyny Gärtner w koneckiej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie wspólnie z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie zapraszają na wernisaż wystawy obrazów inspirowanych twórczością Katarzyny Gärtner pt. „Muzyka jak malowana…” oraz spotkanie z kompozytorką i twórcami ekspozycji.

REKLAMA

Wystawa odbędzie się jutro o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Końskich. Cykl obrazów inspirowanych twórczością Katarzyny Gärtner powstał w pracowni CKiAL w Gowarczowie i był związany z nadaniem kompozytorce tytułu Honorowego Obywatela Gminy Gowarczów. Twórcy obrazów przedstawili na nich okładki płyt, plakaty czy plenery wokół domu artystki (okolice Komaszyc, gmina Gowarczów).

REKLAMA

Katarzyna Gärtner – kompozytorka, pianistka, aranżerka. Twórczyni takich przebojów jak: „Małgośka”, „Tańczące Eurydyki”, „Bądź gotowy dziś do drogi”. Wielokrotnie nagradzana na polskich festiwalach, m.in. I nagroda na MFP w Sopocie za „Tańczące Eurydyki”, I nagroda na KFPP w Opolu za „Zakwitnę różą”,  nagroda na festiwalu w Las Palmas (Hiszpania) za „Wołaniem wołam cię” i wiele innych. Za wybitne osiągnięcia została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W połowie lat 80-tych osiedliła się na Kwasie, przysiółku Komaszyc, gdzie mieszka i tworzy do dziś.

 

REKLAMA
REKLAMA