REKLAMA

Oferta edukacyjna I LO w Końskich

Przedstawiamy ofertę edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich. 

REKLAMA

Gimnazjalisto!
Nie wiesz, co masz ze sobą zrobić?
Nie wiesz, gdzie masz się podziać?
Twoje życie nagle straciło sens, a szara rzeczywistość przytłacza Cię z dnia na dzień coraz bardziej?
Czyżby wybór szkoły ponadgimnazjalnej spędzał Ci sen z powiek?
Koniec z tym!
Dołącz do nas, a Twoje życie z pewnością nabierze barw!
To właśnie nauczyciele naszego LO zabiorą Cię w pełnowymiarowy świat nauki.
Nie bądź leń, wielkie ego,
przyjdź się zapisz do Starego!
Pragniesz wiedzy poznać blask,
Weź podanie, odwiedź nas!
Samorząd szkolny:-)

Klasa A – humanistyczno-prawna.
z zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie lub języka obcego.
Dla osób zainteresowanych proponujemy dodatkowo zajęcia edukacji dziennikarskiej oraz naukę języka łacińskiego nakierowaną na przygotowanie do studiów prawniczych.
Masz duszę humanisty? Nic, co ludzkie nie jest Ci obce. Lubisz dyskutować, czytać. Piszesz wiersze, pamiętniki, być może prowadzisz własny blog? Interesujesz się literaturą, muzyką, filmem, teatrem. Drzemie w Tobie artystyczna dusza i mówią, że jesteś urodzonym aktorem. A może interesujesz się historyczną przeszłością, uważnie śledzisz bieżące wydarzenia polityczne, społeczne w kraju i na świecie? W przyszłości chcesz zostać dziennikarzem, politologiem, prawnikiem? Jeśli tak, ta klasa jest specjalnie dla Ciebie! Klasa humanistyczna nie tylko doskonale przygotuje Cię do matury z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, czy historii na poziomie rozszerzonym. Wyjazdy do kina, teatru, muzeów pogłębią także Twoją wiedzę o szeroko rozumianej kulturze. Doszlifujesz swój warsztat literacki. W naszej szkole nauczymy Cię, jak odpowiednie dać rzeczy słowo. Zdobędziesz dodatkowe umiejętności potrzebne do analizy i interpretacji różnorodnych tekstów kultury. Staniesz się nie tylko jej świadomym odbiorcą, ale i twórcą. Weźmiesz udział w przygotowaniu nietuzinkowych akademii i przedstawień teatralnych. Będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać swoją wiedzę, biorąc udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, literackich, recytatorskich.
Klasa humanistyczna odpowiednio przygotuje Cię do podjęcia studiów na kierunkach filologicznych, historycznych, dziennikarstwie, kulturoznawstwie, prawie, psychologii, pedagogice, socjologii.

REKLAMA

Klasa B/E – politechniczno-menedżerska
grupa B – z zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym z matematyki, fizyki oraz informatyki lub języka obcego.
lub
grupa E – z zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym z geografii, języka obcego i matematyki lub informatyki użytkowej
Interesują Cię przedmioty ścisłe? Marzysz o tym, by zostać polskim Billem Gatesem? Fascynuje Cię świat liczb, lubisz rozwiązywać zadania, chcesz zrozumieć, dlaczego matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki. Interesujesz się nowoczesnymi technologiami, informatyką, techniką. Pragniesz poznać zadziwiający świat przyrody i zrozumieć zachodzące w nim zjawiska. Planujesz studia politechniczne, ekonomiczne lub inne, na których musisz się wykazać wiedzą z dziedziny matematyki, fizyki, informatyki. Właśnie ta klasa jest stworzona specjalnie dla Ciebie! Przedmioty wiodące w tej klasie realizowane są w zwiększonej liczbie godzin. Będziesz zatem doskonale przygotowany do zdawania na egzaminie maturalnym matematyki, informatyki, fizyki i języków obcych na poziomie rozszerzonym. Dzięki temu będziesz mógł z powodzeniem podjąć naukę na interesujących Cię kierunkach studiów wyższych. Nauka w tej klasie sprawi, iż Twoja wiedza matematyczna stanie się głębsza i rozleglejsza, odkryjesz nowe horyzonty wiedzy i doświadczeń m.in. w ramach projektu FENIKS, zdobędziesz kolejne umiejętności w zakresie posługiwania się techniką komputerową.
Nauka w klasie politechnicznej zapewni Ci nie tylko rzetelną wiedzę, ale również możliwość sprawdzenia jej w wielu ciekawych konkursach. Być może to właśnie Ty, weźmiesz udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej i zostaniesz Laureatem!

W dzisiejszym świecie nie jest łatwo funkcjonować bez znajomości choćby jednego języka obcego. Otwarte granice czy coraz większa dostępność najdalszych zakątków świata zachęcają do podróży i pozwalają żyć w wymarzonym kraju. Jednak aby przejść od teorii do praktyki musisz się do tego solidnie przygotować. Język obcy dla lepszej komunikacji, geografia dla zrozumienia i poznania otaczającego środowiska, matematyka i informatyka dla rozwoju inteligencji.
To wymarzony profil dla tych, którzy pragną studiować na najlepszych uczelniach ekonomicznych
Wiedza i umiejętności zdobyte na tym kierunku ułatwią Ci podróżowanie i zdobywanie licznych kontaktów na całym świecie. Praca za granicą stanie przed Tobą otworem, będziesz mógł wybrać sobie drogę kariery w swoim zawodzie. Będziesz wybierającym, a nie wybieranym. Angielski, niemiecki, francuski, rosyjski to jedne z najpopularniejszych języków na świecie. Dzięki nim porozumiesz się niemal wszędzie. Już w szkole będziesz miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności dzięki organizowanym wyjazdom zagranicznym. Poznawanie ludzi, kultur i tradycji to pasje, które dzięki temu programowi edukacyjnemu, mogą stać się wymarzonym zawodem.

Klasa C – biologiczno-chemiczna
z zajęciami edukacyjnymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym z biologii i chemii.
Dla osób zainteresowanych proponujemy dodatkowe zajęcia z matematyki oraz z języka łacińskiego nakierowane na przygotowanie do studiów medycznych.
Chciałbyś dogłębnie poznać funkcjonowanie ludzkiego organizmu, tajniki życia zwierząt lub fascynujący świat chemicznych eksperymentów – nic prostszego! Wybierz kształcenie z rozszerzonym programem biologii i chemii. Jeżeli chcesz dostać się na wyższą uczelnię i zdobyć wymarzony zawód lekarza, farmaceuty, biologa, biotechnologa, genetyka, kosmetologa bądź innych pokrewnych – nic prostszego! Wybierz kształcenie z rozszerzonym programem biologii i chemii. Połączenie skutecznych metod tradycyjnych i atrakcyjnych nowoczesnych sprawi, że będziesz z przyjemnością chłonął wiedzę i doskonalił nowe umiejętności.
Będzie czekało Cię dużo pracy, ale będzie to wysiłek ukierunkowany na sukces. Zrealizujesz swoje marzenia i otrzymasz możliwość zrobienia czegoś dobrego dla środowiska i ludzi. Doskonałe przygotowanie do matury i świetne wyniki na tym ważnym egzaminie to efekty wyboru tego właśnie profilu.

1. Według wskaźnika EWD jesteśmy zdecydowanie najlepszą szkołą średnią w powiecie i jedną z najlepszych w województwie!!! EWD (Edukacyjna Wartość Dodana) jest jedyną rzetelną miarą efektywności nauczania w szkole. Aby obejrzeć wyniki wejdź na stronę wybierz link Matura-wskaźniki trzyletnie, w wyszukiwarce znajdź interesujące Cię szkoły i porównaj.

2. W powiecie mamy zdecydowanie największą ilość uczniów zdających egzaminy maturalne na poziomie rozszerzonym.

3. Mamy 100% zdawalność egzaminu maturalnego.

4. Jesteśmy szkołą, która może poszczycić się największymi osiągnięciami swoich uczniów – w swoim dorobku mamy wielu finalistów olimpiad i konkursów o zasięgu ogólnopolskim oraz wręcz niezliczone ilości zwycięzców i uczestników konkursów na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. (zainteresowanych zapraszamy do przejrzenia sekcji Nasze osiągnięcia na stronie Głównej naszej strony internetowej)

5. Na naszych korytarzach można spotkać nie tylko finalistów olimpiad ale także piękne dziewczyny. Nie zabraknie też wybitnych sportowców- to chociażby Mistrzowie Polski Juniorów w piłce ręcznej (wśród nich również reprezentanci Polski).

6. Posiadamy doskonałą bazę dydaktyczną (2 pracownie komputerowe, 2 centra multimedialne, multimedialną pracownie językową, pracownie z tablicami interaktywnymi, doskonale wyposażoną siłownię, nowoczesne boisko lekkoatletyczne, dostęp do hali sportowej, bardzo dobrze wyposażone sale i pracownie lekcyjne, szkolny sklepik-klub, teatrzyk szkolny)

Z życia naszej szkoły:

artykuł sponsorowany

 

REKLAMA

2 thoughts on “Oferta edukacyjna I LO w Końskich

  1. „Nie wiesz, co masz ze sobą zrobić?
    Nie wiesz, gdzie masz się podziać?
    Twoje życie nagle straciło sens, a szara rzeczywistość przytłacza Cię z dnia na dzień coraz bardziej?”
    Dokładnie tak się czuje przez chodzenie do tej szkoły. Zdecydowanie nie polecam. Wcale nie jest tak kolorowo jak to pokazują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *