REKLAMA

Oficjalnie: Marczewski na burmistrza, Plech do Rady Powiatu

Jako pierwsi nieoficjalnie informowaliśmy o tym, że Sojusz Lewicy Demokratycznej w Końskich zamierza postawić na dwóch liderów: Roberta Plecha oraz Sławomira Marczewskiego. Dziś wiemy już, że ten pierwszy będzie lokomotywą SLD do Rady Powiatu Koneckiego, a drugi kandydatem na burmistrza!

REKLAMA

„Uznaliśmy, że doświadczenie Sławomira Marczewskiego jest potrzebne gminie Końskie. Z kolei ja będę chciał się realizować w Radzie Powiatu skupiając swoją uwagę przede wszystkim na pomocy ludziom młodym, na dopuszczeniu ich do współrządzenia i tworzeniu różnych ciekawych inicjatyw. Oficjalnie możemy zatem ogłosić, że kandydatem na burmistrza Końskich w wyborach samorządowych 2018 będzie Sławomir Marczewski.” – poinformował nas szef struktur powiatowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej Robert Plech.

REKLAMA

Sławomir Marczewski to ceniony w powiecie koneckim lekarz, w latach 1993-1997 Poseł na Sejm, wieloletni lider powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W politykę wkroczył w latach 90tych i od tamtej pory zawsze pełnił funkcję publiczną – był posłem, a od 1998 roku nieprzerwanie zasiada w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Doktor Marczewski pracuje jako dyrektor NZOZ Rodzina. Sławomir Marczewski ma żonę Danutę oraz trzech dorosłych synów. Mieszka w Końskich.

Robert Plech jest jednym z większych koneckich przedsiębiorców. Wspólnie z żoną Moniką prowadzi sieć Aptek „Melisa”. Zarządza także centrum ubezpieczeniowym. Plech jest przedstawicielem młodego pokolenia polskiej lewicy i jak pokazywały sondaże burmistrzowskie ma duże zaufanie społeczne – wygrał sondaż zorganizowany na jednej z grup facebookowych, w naszym sondażu zajął drugie miejsce. W ubiegłym roku miał rekomendację Zarządu SLD do startowania na burmistrza Końskich. Ma żonę Monikę oraz trzech synów: Antosia, Aleksandra i Ignacego. Mieszka w Końskich. Był radnym powiatowym przez jedną kadencję.

Z kandydatem na burmistrza Końskich Sławomirem Marczewskim oraz liderem formacji w regionie Robertem Plechem w najbliższych dniach porozmawiamy o planach na kampanię wyborczą oraz przede wszystkim o planach dla Końskich i powiatu koneckiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *