REKLAMA

Oficjalnie zainaugurowali działalność windy [wideo, zdjęcia]

Przy udziale członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, całego Zarządu Powiatu Koneckiego oraz dyrektora regionalnego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w koneckim Starostwie Powiatowym zainaugurowano działalność windy. To inwestycja, na którą część mieszkańców czekała przez długie lata!

REKLAMA

Budowa windy w budynku Starostwa Powiatowego w Końskich wyczekiwana była naprawdę od lat. –„Wreszcie spełniło się moje marzenie, które było zainicjowane w 2000 roku kiedy byłam w Radzie Nadzorczej Państwowego Funduszu i dzięki temu, że miałam jakieś tam zasługi to udało się dodatkowo wydębić Program Domino dla naszego powiatu. […] Właśnie ta winda i mam nawet ulotkę, która pokazuje program Domino – powiat dla niepełnosprawnych. W zadaniu trzecim był taki zapis: likwidacja barier architektonicznych w nowej siedzibie Starostwa Powiatowego i jednym z podpunktów było zainstalowanie windy dostosowanej do możliwości osób niepełnosprawnych.” – mówiła podczas uroczystości Jadwiga Wcisło, wieloletnia działaczka stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, członek Powiatowej Rady Osób Niepełnosprawnych.

O szczegółach dotyczących budowy windy opowiadał starosta konecki Bogdan Soboń. –„Wykonawcą zadania był p. Marek Solarz z miejscowości Wielka Wieś. Umowa zawarta została 18 września 2017 roku. Do zadania inwestycyjnego trzeba było dobudować szyb windowy, bo go po prostu nie było. Do zadania zaliczono też budowę instalacji odwadniającej – teren tu mamy grząski, bagienny, bo tak się kiedyś budowało nie patrząc, gdzie co i jak i tego są konsekwencje.[…] Cieszę się, że po długim okresie starań uwieńczyliśmy to tym, że mamy tę windę.” – mówił starosta Soboń.

REKLAMA

Budowę windy kwotą 108 tysięcy złotych, co stanowi 10 % całej inwestycji dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a podczas otwarcia obecny był jego regionalny dyrektor Andrzej Michalski. Całkowity koszt budowy windy to około 1 miliona złotych. Z urządzenia klienci i pracownicy Starostwa Powiatowego mogą korzystać od 15 czerwca bieżącego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA