REKLAMA

Okradli OSP Węgrzyn. Zginął między innymi defibrylator!

W czwartek około godziny 20:00 Komisariat Policji w Radoszycach otrzymał informację o kradzieży z włamaniem do remizy strażackiej w Węgrzynie. Złodzieje narobili strat na kilkanaście tysięcy złotych, ukradli między innymi ratujący życie defibrylator!

REKLAMA

„Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z 12 na 13 grudnia. Z ustaleń wynika, że nieznany na chwilę obecną sprawca dokonał włamania do budynku remizy OSP Węgrzyn, a następnie ukradł: piłę spalinową, przedłużacz 30 metrowy umieszczony na podwoziu wozu bojowego, dwie ładowarki do radiotelefonów, prostownik elektryczny, a po rozbiciu drewnianej skarbonki także pieniądze – 140 złotych. Z drugiego pomieszczenia garażowego z wnętrza wozu bojowego zabrano dwa radiotelefony, defibrylator AED.” – opowiada Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Oszacowana łączna wartość strat to 13 tysięcy 740 złotych. Postępowanie prowadzi komisariat z Radoszyc.

Policjanci apelują: jeżeli ktoś z Państwa ma podejrzenia odnośnie tego kto mógł ukraść niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzi sprzęt to powinien zgłosić się do najbliższej jednostki policji. Funkcjonariusze gwarantują pełną anonimowość osób zeznających.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *