REKLAMA

Olimpia rozpoczęła sezon i zaprasza do kibicowania [wideo, zdjęcia]

Klub żeńskiej piłki ręcznej UKS Olimpia Końskie rozpoczął nowy sezon. Pierwsze spotkania mają już za sobą juniorki młodsze. Wkrótce rozgrywki zaczną młodziczki, a na wiosnę zagrają także najmłodsze zawodniczki w kategorii „dzieci”. 

REKLAMA

O początku sezonu opowiada Piotr Klusek, trener „Olimpijek” – „W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorek młodszych. Wygraliśmy na wyjeździe z naszym głównym konkurentem do awansu Żakiem Kielce 27:22. Dzisiaj niestety ulegliśmy najlepszej drużynie w lidze, czyli Koronie Handball. W ich składzie są zawodniczki, które w zeszłym roku wywalczyły tytuł mistrzyń Polski.”  – opowiada nam trener Klusek.

Olimpia mecz z Koroną Handball rozgrywała w ostatnią sobotę. Nasze zawodniczki źle rozpoczęły spotkanie i po pięciu minutach przegrywały aż 0:7. Potem mecz się nieco wyrównał, ale i tak do przerwy szczypiornistki Olimpii przegrywały 12:20. Na koniec spotkania na tablicy mieliśmy wynik 20:37.

REKLAMA

UKS Olimpia Końskie – Korona Handball Kielce 20:37

Mimo porażki Olimpia i tak ma spore szanse na awans. Drużyna ta wygrała już mecz z Żakiem, a przed nią kolejne spotkanie. 17 listopada powalczą z Piotrkowem Trybunalskim. Dzień później grać będą młodsze zawodniczki klubu. –„Następny mecz mamy 17 listopada i grają juniorki młodsze. Natomiast 18 listopada grają młodziczki i zobaczymy nasze dwie drużyny: drużynę rocznika 2004 i drużynę rocznika 2005 i młodsze. Serdecznie zapraszam!”  – mówi nam trener Klusek.

Innowacją dla klubu w tym sezonie będą jeszcze jedne, zupełnie nowe rozgrywki –„Na wiosnę ruszy liga dzieci. Dokładne terminy jeszcze nie są znane, ale przymierzane są na początek marca.”  – tłumaczy Klusek.

Wszystkie spotkania domowe Olimpii odbywają się w hali sportowej w Stadnickiej Woli.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *