REKLAMA

Orszak Trzech Króli 2019 w Miedzierzy. WIDEO

W gminie Smyków po raz pierwszy zorganizowano Orszak Trzech Króli. Organizatorem orszaku byli ks. Piotr Supierz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, a także Beata Janiszewska – dyrektor szkoły w Miedzierzy oraz cała społeczność szkolna.

REKLAMA

Mieszkańcy Miedzierzy oraz pobliskich miejscowości o godzinie 15:00 zgromadzili się pod budynkiem szkoły. Tam przywitali ich dyrektor placówki Beata Janiszewska oraz ks. prał. dr Piotr Supierz, proboszcz miejscowej parafii. –„Cieszymy się bardzo Waszą obecnością. Nie jest nas dużo, ale to jest pierwszy orszak. Za rok myślę, że będzie nas dwa razy tyle. Za chwilę usłyszymy fragment ewangelii, która przeniesie nas do tamtych czasów” – mówił ksiądz proboszcz.

Następnie wikariusz parafii w Miedzierzy odczytał fragment ewangelii opowiadający o przyjściu na świat Dzieciątka Jezus oraz o Trzech Królach, którzy do niego przybyli.

REKLAMA

Orszak wyruszył spod Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, a zakończył się przy tamtejszym kościele. W wydarzeniu wzięli udział wyżej wymienieni organizatorzy, wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec oraz mieszkańcy. W świątyni uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie historię przyjścia trzech królów do stajenki. Młodzież szkolna zaprezentowała piękne jasełka. Następnie odbyła się uroczysta msza święta.

Już dziś organizatorzy zapewniają, że za rok w Miedzierzy orszak ponownie zaistnieje.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *