REKLAMA

Orszak Trzech Króli odbędzie się w Stąporkowie

Orszak Trzech Króli już po raz drugi będzie miał miejsce w Stąporkowie. Organizatorem wydarzenia jest MGOKiS w Stąporkowie przy współpracy z parafiami z gminy Stąporków oraz placówkami oświatowymi.

REKLAMA

Na zdjęciu: uczestnicy Orszaku 2017 w Stąporkowie, foto. MGOKiS Stąporków

Orszak odbędzie się w sobotę (6 stycznia) i rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele pw. WNMP w Stąporkowie, gdzie uczestnicy obejrzą jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli PSP nr 2 w Stąporkowie. Następnie o godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta msza św., a po niej uformuje się orszak (rozdając mieszkańcom korony i śpiewniki) i uda się on ulicami miasta na plac przed ośrodkiem kultury, gdzie po godz. 13.00 rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd i program artystyczny przygotowany przez ośrodek oraz placówki oświatowe.

REKLAMA

„Zachęcamy wszystkich do włączenia się do wspólnej wędrówki i zabawy. Zachęcamy mieszkańców do przebrania się w stroje z epoki lub inne zawiązujące do postaci jasełkowych czy kolędniczych. Na miejscu imprezy gwarantujemy gorącą herbatkę i ciepły posiłek. Spotkajmy się 6 stycznia” – mówi Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

Zachęcamy do przeczytania relacji z poprzedniego roku – TUTAJ.

REKLAMA