REKLAMA

Orszak Trzech Króli po raz trzeci przejdzie ulicami Końskich, drugi raz w Stąporkowie

W sobotę, 6 stycznia, już po raz kolejny Orszak Trzech Króli przemaszeruje ulicami Końskich. Podobnie będzie w Stąporkowie.

REKLAMA

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli wyruszą z trzech miejsc: z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy (orszak afrykański – kolor niebieski, około godziny 12.00), z Parafii Chrystusa Odkupiciela (orszak azjatycki – kolor zielony, około godziny 12.00) i Orszak Europejski (kolor czerwony, około godziny 12.45) z parafii św. Mikołaja. Następnie odbędą się Jasełka, Pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie, walka dobra ze złem.

REKLAMA

W pochodzie może wziąć udział każdy, można przygotować sobie odpowiednie stroje, np. aniołów, kolędników czy pasterzy. Wolontariusze przed wyruszeniem orszaków rozdadzą śpiewniki i okolicznościowe korony.

Organizatorami OTK 2018 Końskie są: Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sportu „PROGRES” i Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Końskie, Honorowym Patronacie Burmistrza MiG Końskie, przy ogromnym wsparciu i zaangażowaniu proboszczów i księży wikariuszy z koneckich parafii.

Dzień po Orszaku, 7 stycznia, w Domu Kultury w Końskich odbędzie się Gala OTK Końskie podsumowująca trzy edycje orszaku koneckiego.

Dzieci, młodzież i całe rodziny mogą wziąć udział w konkursach organizowanych przez Fundację Orszaku: konkurs plastyczny zatytułowany „Zaprojektuj kartkę Świąteczną – Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie” lub fotograficzny „Orszak Obiektywnie”. Więcej informacji o konkursach do znalezienia na stronie http://orszak.org/konkursy

W tym roku orszak podobnie jak miało to miejsce dwanaście miesięcy temu przejdzie także ulicami Stąporkowa. O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenie relacji z Orszaku 2017 w Końskich – TUTAJ.

 

REKLAMA
REKLAMA