REKLAMA

Ostatnia taka sesja Rady Gminy w Końskich [wideo, zdjęcia]

Najważniejszym punktem środowej sesji Rady Miasta i Gminy w Końskich było zatwierdzenie sprawozdania z realizacji budżetu w I półroczu 2018 roku. Ważniejszym jednak od tego był sam fakt, że była to ostatnia zwyczajna sesja koneckiej Rady Gminy w kadencji 2014-2018. 

REKLAMA

We wstępie burmistrz Obratański mówił o pracy pomiędzy sesjami, w tym między innymi o drogach gminnych, które jego jednostka wyremontowała oraz powiatowych i wojewódzkich, do których przebudowy dorzuciła pieniądze. Na koniec włodarz podziękował wszystkim radnym za cztery lata ciężkiej i bardzo konstruktywnej pracy. –„Jesteśmy po wyborach. One wyłoniły nową Radę Miejską. Ona obejmie swoje mandaty po 16 listopada, ale znaczna część Państwa radnych uzyskała wysoką ocenę wyborców i dużą ilość głosów. Niezależnie od tego czy zostali radnymi, czy nie to uznać należy, że wyborcy Państwa kandydatury ocenili wysoko. Ja miałem okazję przeglądać Państwa materiały wyborcze, bo jest to pewne źródło informacji o tym jakie są bolączki, co należy zmienić, co poprawić. Z ogromną satysfakcją mogłem wyczytywać o tym co Państwo przedstawiacie jako pewien sukces własny, a przez to również sukces gminy. Jeżeli nawet Państwo radni przypisujący się do opozycji podkreślali jak wiele rzeczy udało się zrobić to myślę, że możemy to potrakować jako rzecz, która jest źródłem satysfakcji. Ja za tą wspólną pracę Państwu bardzo serdecznie dziękuję.” – mówił burmistrz Obratański.

Za współpracę dziękowali także radni –„Jako radna ostatniej mojej kadencji ostatni raz zabieram głos. Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Urzędu Miasta oraz jednostkom podległym, z którymi miałam przyjemność współpracować – bardzo serdecznie Państwu dziękuję.” – zaznaczała Dorota Borkowska, radna.

REKLAMA

Podczas sesji wiele czasu poświęcono kwestii segregacji śmieci na terenie gminy. Mówiono także o rozpoczynającej się budowie dworca przesiadkowego oraz planach na stworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości. Wiceburmistrz Krzysztof Jasiński przedstawił informacje o stanie przygotowania placówek oświatowych oraz stanie realizacji zadań oświatowych. Dyrektor MGOPS-u Aneta Mikuszewska-Sorn mówiła o Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, a gminna skarbnik Beata Lis o realizacji budżetu w I półroczu obecnego roku. Następnie radni zatwierdzili sprawozdanie z realizacji budżetu co było najważniejszym głosowaniem dnia.

Obecni na środowej sesji radni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Radni po raz ostatni pochylili się jeszcze nad szeregiem głosowań niezbędnych do sprawnego funkcjonowania gminy. Ten skład Rady Miejskiej prawdopodobnie spotka się jeszcze raz. W przyszłym tygodniu ma odbyć się uroczysta, pożegnalna sesja radnych kadencji 2014-2018. Po 16 listopada w tych ławach zasiądą osoby, które mandat społeczny otrzymały podczas wyborów 21 października.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *