REKLAMA

Pani Józefa ma 100 lat i jest najstarszą mieszkanką gminy Słupia [wideo, zdjęcia]

Gromkie dwieście lat wybrzmiało już po raz trzeci w maju w powiecie koneckim. Tym razem swoje setne urodziny obchodziła Józefa Kacperska z miejscowości Skąpe w gminie Słupia (Konecka). 

REKLAMA

Pani Józefa urodziła się w miejscowości Zofiówka, kilkaset metrów od miejsca, w którym mieszka do dziś. Obecnie Zofiówka już nie istnieje, została wchłonięta właśnie przez bardzo malownicze Skąpe. W czwartek jubilatkę odwiedziło mnóstwo gości. Z prezentami pojawił się wójt gminy Słupia (Konecka) Robert Wielgopolan, przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Kuder, przedstawicielki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: Elżbieta Bańburska i Barbara Janus, reprezentująca KRUS i prezesa tej organizacji Adama Sekścińskiego Izabela Łapka z placówki w Końskich oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Słupi Agnieszka Krzepkowska. Wszyscy składali wyjątkowej jubilatce najserdeczniejsze życzenia, wójt odczytał listy od premier Beaty Szydło oraz wojewody Agaty Wojtyszek, a goście wraz z rodziną zaśpiewali także gromkie dwieście lat!

Stulatka otrzymała moc prezentów, ale najcenniejszym z nich był chyba odpis z aktu urodzenia, własnoręcznie spisany przez jej ojca.

REKLAMA

Pani Józefa całe swoje życie poświęciła pracy związanej z rolnictwem. Członkowie jej rodziny opowiadają, że do tej pory zna cały inwentarz gospodarstwa prowadzonego przez syna i tak naprawdę dalej nim zarządza. Rodzina opowiedziała nam także o bardzo dobrym zdrowiu swojej mamy i babci. Jedyne co jej dolega to problemy ze słuchem, nigdy nie przyjmowała żadnych leków. To właśnie syn Henryk wraz z żoną Elżbietą opiekują się starszą panią. Większość swojego długiego życia Józefa Kacperska spędziła z mężem Stefanem, który zmarł w 1993 roku, wspólnie mieli oni piątkę dzieci – trzech  synów i dwie córki. Jubilatka doczekała się również dziewięciorga wnucząt i sześciorga prawnucząt.

A jaka jest recepta na długowieczność Józefy Kacperskiej? Jeść najbardziej lubi słodycze, ale nie odmawia żadnego rodzaju pokarmów. Poza tym przez całe życie dużo pracowała i sporo się modliła. My Pani Józefie, która jest jedyną stulatką w gminie Słupia Konecka jeszcze raz życzymy kolejnych stu lat!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *