Partyzant i Neptun remisowo zainaugurowały rozgrywki IV Ligi [wideo, zdjęcia]

Od dwóch remisów sezon rozpoczęły nasze drużyny w piłkarskiej świętokrzyskiej IV Lidze. Partyzant przywiózł punkt z trudnego gruntu we Włoszczowie, Neptun u siebie podzielił się oczkami z beniaminkiem.

Partyzant grał w sobotę na wyjeździe. O godzinie 17.00 we Włoszczowie podopieczni trenera Jarosława Komisarskiego rozpoczęli tak zwane małe derby z Hetmanem. Ubiegły sezon oba zespoły zakończyły w tabeli obok siebie – radoszyczanie byli na dziewiątym, a włoszczowianie na ósmym miejscu. Tym razem pierwszy ligowy mecz tych zespołów zakończył się remisem, a jedynego gola dla Partyzanta w tym spotkaniu zdobył Bartosz Sosiński.

Hetman Włoszczowa – Partyzant Radoszyce 1:1 (1:0)
Gole dla Partyzanta: Sosiński
Partyzant Radoszyce: Kaszuba, Grudzień, Miśtal, Mazur Tomasz, Papros (80′ Pańczyk), Kos, Nieszporek (69′ Laskowski), Morgaś, Markowicz Paweł, Jaśkiewicz, Sosiński (85′ Dymek)

Również o 17.00 w sobotę, ale na stadionie przy ulicy sportowej w Końskich sezon rozpoczął Neptun. Przeciwnikami podopiecznych Waldemara Szpiegi byli gracze z Nowin. GKS Nowiny to beniaminek IV Ligi, ale jak się okazało bardzo groźny beniaminek. Konecczanie rozpoczęli sezon od straty bramki już w 20. minucie. Przyjezdni prowadzili po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Dominika Szewczyka. W drugiej odsłonie zawodnicy z Końskich się przebudzili i bardzo szybko za sprawą Adama Kamonta i Karola Armaty objęli prowadzenie 2:1. Radość gospodarzy trwała niemal do końca. Jednak w 93. minucie wyrównującą bramkę na 2:2 zdobył Paweł Ślefarski.

Neptun Końskie – GKS Nowiny 2:2 (0:1)
Gole dla Neptuna: Adam Kamont, Karol Armata.
Neptun Końskie: Herda, Dutkiewicz, Maciejewski, Skalski, Kamont, Zieliński (Skoczylas), Armata, Taler, Szymkiewicz, Rechowicz, Gardynik.

IV ligowy futbol powróci już we wtorek. W Święto Wojska Polskiego Partyzant podejmie u siebie Zdrój Busko Zdrój. Natomiast MKS Neptun Końskie na wyjeździe zmierzy się z Olimpią Pogonią Staszów. Oba spotkania zaplanowano na godzinę 17.00.