Relacja wideo: Partyzant pokonuje Unię, Neptun przegrywa w Rudkach

Ostatnie kolejki w niższych ligach często określane są mianem kolejek cudów. Na szczęście Partyzant Radoszyce do utrzymania się w rozgrywkach nie potrzebował żadnych trików.

W sobotę na stadionie przy ul. Krakowskiej w Radoszycach zawodnicy Jarosława Komisarskiego podejmowali Unię Sędziszów. Aby utrzymać się w lidze bez oglądania się na wyniki rywali musieli po prostu zwyciężyć. Po pierwszej połowie fani z Radoszyc nie byli w najlepszych nastrojach, bo zakończyła się ona wynikiem 0:0. Kolejne 45. minut było jednak znakomite w wykonaniu gospodarzy, zwyciężyli oni 3:1 i zapewnili sobie pozostanie w Świętokrzyskiej IV Lidze. Bramki dla Partyzanta zdobyli: Kuba Jaśkiewicz z rzutu karnego, po pięknej zespołowej akcji i błędach defensywy rywala Grzegorz Samburski oraz silnym strzałem z dystansu Karol Nieszporek. Po tym spotkaniu porozmawialiśmy z trenerem Jarosławem Komisarskim. –„Nie mogłem spać w ostatnim tygodniu. Trochę włosów siwych mi przybyło, ale w końcu cieszymy się z utrzymania z IV Ligi. Pierwsza połowa nie wyglądała najlepiej, dodatkowo Końskie przegrywały w Rudkach, czyli spadaliśmy. Druga część lepsza, szybko zdobyta druga bramka ustawiła wynik i trochę nas uspokoiła. […] Od początku łatwo nam nie było, bo po spadku z trzeciej ligi sporo chłopaków odeszło. Jesień była w porządku, później małe załamanie formy i teraz na szczęście ta dobra końcówka, która dała nam utrzymanie. […] Ja chcę zostać z chłopakami na przyszły sezon, będziemy walczyć o to by przynajmniej spokojnie się utrzymać i na stałe zadomowić się w tej IV lidze.” – powiedział nam trener Komisarski.

Partyzant Radoszyce – Unia Sędziszów 3:1
Gole dla Partyzanta: Jaśkiewicz, Samburski, Nieszporek

W korespondencyjnym pojedynku w Rudkach tamtejszy GKS podejmował Neptun Końskie. Ostatecznie i tam zwyciężyli gospodarze, którzy walczyli o utrzymanie w lidze. GKS Rudki pokonał MKS Neptun Końskie 2:0. Mimo wygranej to właśnie Rudki spadają do okręgówki.

GKS Rudki – MKS Neptun Końskie 2:0

Ostatecznie Neptun Końskie zakończył ligowe zmagania na 4 pozycji w tabeli, a Partyzant Radoszyce na 13 miejscu.

Więcej informacji na temat ostatniej kolejki IV ligi, relację wideo z bramkami ze spotkania Partyzanta oraz wypowiedzi pomeczowe znajdą Państwo w naszym portalu już wkrótce.