REKLAMA

PGK Końskie zbuduje farmę fotowoltaiczną [wideo, zdjęcia]

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Końskich otrzymało ponad 1 milion 380 tysięcy złotych dofinansowania na budowę farmy fotowoltaicznej na terenie składowiska odpadów komunalnych. Dzięki tym pieniądzom stanie 14 urządzeń produkujących energię elektryczną. 

REKLAMA

„Na kwaterze składowiska odpadów powstanie minielektrownia fotowoltaiczna w programie, który finansuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego. Te nieco ponad 600 KW energii elektrycznej o wartości około 280 tysięcy złotych rocznie. […] Oznacza to duże oszczędności w zakupach energii elektrycznej. Możliwość częściowej sprzedaży tego co w trakcie produkcji, zwłaszcza letniej, nie będzie możliwe do wykorzystania na miejscu. Spowoduje to, że gmina Końskie stanie się ważnym elementem na mapie inwestycji w zieloną energię, energię odnawilaną.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

W czwartek umowę na wspomniane dofinansowanie w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich podpisali: członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska oraz Mirosław Szustak – prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich.

REKLAMA

„Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie bardzo dobrze zaznaczy się na mapie regionu świętokrzyskiego i z pełną odpowiedzialnością będzie można mówić o świętokrzyskim, że to zielone województwo.” – mówiła podczas podpisywania umowy Agata Binkowska.

„Bez tej dotacji na pewno byśmy się nie wyrwali żeby tę instalację zbudować, bo nie mielibyśmy środków, a tak to dzięki środkom dotacyjnym będziemy mogli to zrealizować. Dziękuję bardzo.[…] Mamy już wyłoniongo wykonawcę i ta inwestycja zostanie zrealizowa”  – tłumaczy Mirosław Szustak, prezes PGK Końskie.

Dodajmy, że koszt całkowity projektu to 3 miliony 471 tysięcy złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *