REKLAMA

Pięciu uczniów z powiatu koneckiego z tytułem Laureata konkursów Szkół Podstawowych [zdjęcia]

We wtorek 25 kwietnia 2017 roku w sali konferencyjnej OMEGA w Kielcach  odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych (humanistyczny, matematyczny, przyrodniczy, języka angielskiego) dla uczniów szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego.

REKLAMA

Zorganizowało je Kuratorium Oświaty we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W siedzibie Targów  Kielce zebrało się grono niezwykle zdolnych i utalentowanych szóstoklasistów.

REKLAMA

Towarzyszyli im rodzice i przygotowujący ich nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, którzy na co dzień motywują młodzież do zdobywania wiedzy i rozwijania talentów. Po wielomiesięcznej pracy, zakwalifikowaniu się do kolejnych etapów konkursu zwycięzcy otrzymali medale i tytuły laureatów. W naszym powiecie możemy pochwalić się 5 laureatami: trzema w konkursie humanistycznym (dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli – Anna Cieciorowska oraz Maja Sękowska i jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich – Jakub Persona), jednym w konkursie przyrodniczym (Marek Kaźmierczak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich) i jednym w konkursie z języka angielskiego (Mikołaj Laszczyk – Szkoła Podstawowa w Modliszewicach).

Na szczególne wyróżnienie zasługują dwie uczennice z jednej klasy ze Szkoły Podstawowej imienia Armii Krajowej w Stadnickiej Woli- Anna Cieciorowska i Maja Sękowska. Pomimo tego, że edukację rozpoczęły rok wcześniej niż ich rówieśnicy, nie przeszkodziło im to w otrzymaniu tytułu laureata XIV Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Razem przygotowywały się do kolejnych etapów konkursu, wykazując sumienność i zaangażowanie. Zgłębiały tajniki języka polskiego, historii, plastyki, poznawały dzieła malarskie oraz ciekawe miejsca w regionie świętokrzyskim.

Przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli wręczyli również nauczycielom przygotowującym uczniów do wojewódzkich konkursów przedmiotowych podziękowanie za znaczące osiągnięcia w pracy z uczniem zdolnym. Maję Sękowską i Anię Cieciorowską do sukcesu poprowadzili nauczyciele: Agnieszka Pakuła (język polski), Justyna Soja-Sadowska (plastyka), Tomasz Stanek (historia). Jakuba Personę przygotowywali: Katarzyna Gloger, Alina Martyka i Dorota Ziółkowska, Mikołaja Laszczyka – Karina Dziuba, a Marka Kaźmierczaka – Zofia Łyczkowska.

Laureatom gratulujemy i życzymy naszemu powiatowi więcej takich sukcesów.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA