REKLAMA

Piękne Złote Gody w Końskich [fotorelacja]

W czwartek w sali bankietowej Leliwa w Parku Miejskim w Końskich miała miejsce wyjątkowa uroczystość – swoje Złote Gody świętowało dokładnie piętnaście par z terenu gminy. Piękną część artystyczną dla jubilatów przygotował konecki Dom Kultury. 

REKLAMA

Scenariusz części artystycznej „Złotych Godów” przygotowała Anna Wiaderna, która także wspólnie z Aleksandrem Kopańskim prowadziła tę imprezę, a sama uroczystość miała klimat dawnego wesela. Nie zabrakło obśpiewywania każdej z par oraz znanych romantycznych hitów w wykonaniu młodych wokalistów związanych z Domem Kultury Alicji Woldańskiej oraz Wojtka Kołodziejczyka. Usłyszeliśmy więc choćby „Nie wstydź się mówić, że kochasz”, czy „Psalm kochania…”.

REKLAMA

Artyści związani z Uniwersytetem Trzeciego Wieku wsparci młodzieżą szkolną zaprezentowali program artystyczny pt. „Zastole”. Podczas niego goście mogli poczuć się tak jakby brali udział w dawnym weselu, a na zakończenie każda z par otrzymała specjalny talerz, który będzie im przypominał o własnych „Złotych Godach”.

Punktem kulminacyjnym święta było odznaczenie par medalami za długoletnie pożycie, które przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej. –„Za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi, za Waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włos na skroni, czy zmarszczkę na twarzy odznaczymy każdego Jubilata. Dziś za chwilę zostaniecie Państwo uhonorowani Medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.” – mówiła do zgromadzonych Danuta Augustyniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Końskich.

A medale, a także kwiaty i listy gratulacyjne jubilatom wręczali: Krzysztof Obratański  – burmistrz Końskich w asyście swoich zastępców Marcina Zielińskiego i Krzysztofa Jasińskiego, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk oraz Kamil Kubicki reprezentujący Wojewodę Świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek.

Listę wszystkich  par, które obchodziły swój jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego znajdziecie Państwo w naszym portalu poniżej materiału wideo. Jedną z nich – Państwa Wiadernych zapytaliśmy o to co należy robić by wytrwać ze sobą przez 50 lat. –„Życie samo niesie. Są sytuacje, które trzeba umieć odpowiednio załatwić i koniec. Jak trzeba było to też się kłóciliśmy. […] Trzeba się kochać, a wymagania drugiej osoby zazwyczaj spełniać i jest wszystko okej.” – mówili nam Urszula i Bogusław Wiaderni.

Podczas święta nie mogło zabraknąć także pięknego i przepysznego tortu, toastu lampką szampana oraz gromkiego sto lat!

Lista wszystkich par obchodzących swoje Złote Gody: 

Marcinkowski Zbigniew i Anna – Końskie – 51 lat
Bogatek Czesław i Lidia – Końskie – 51 lat
Berzyn Marek i Helena – Końskie – 51 lat
Gwardecki Andrzej i Maria – Końskie – 51 lat
Kondracki Tadeusz i Zofia – Końskie – 51 lat
Stępień Tadeusz i Cecylia – Końskie – 51 lat
Soboń Mieczysław i Wiktoria – Pomyków – 51 lat
Rejczak Henryk i Letusława – Końskie – 50 lat
Bodzioch Jerzy i Wanda – Czerwony Most – 52 lata
Gawroński Jan i Mirosława – Końskie – 51 lat
Szczepaniec Boguchwał i Grażyna – Końskie – 50 lat
Pilarski Wiesław i Wiesława – Modliszewice – 50 lat
Wróbel Bohdan i Halina – Końskie – 50 lat
Miedziński Ryszard i Ewa – Końskie – 50 lat
Wiaderny Jan i Cecylia – Końskie – 50 lat

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *