REKLAMA

Piękny gest wójta Radoszyc Michała Pękali!

„Nie głosujcie na mnie. Oddajcie ten głos i te pieniądze na fundacje, na ludzi potrzebujących” – z takim apelem do swoich znajomych na portalu Facebooku, a jednocześnie wyborców zwrócił się wójt Radoszyc Michał Pękala. Chodzi o jeden z plebiscytów, których zadaniem jest wyłonienie najlepszych włodarzy w danym regionie. 

REKLAMA

Wójt Michał Pękala poprosił by jego zwolennicy nie tracili pieniędzy głosując w plebiscycie, a te same kwoty przekazali np. na fundacje wspomagające chorych.

Plebiscyty organizowane przez potentata medialnego w naszym województwie są w środowisku politycznym bardzo często krytykowane. Wielu działaczy samorządowych podkreśla w prywatnych rozmowach, że w żadnym stopniu nie oddają one prawdziwych sympatii oraz nie przekładają się na wynik wyborczy. Dwa lata temu jeden z takich plebiscytów – na człowieka roku w Kielcach wygrał znany przedsiębiorca, właściciel jednego z bardziej znanych klubów w stolicy województwa. Po odebraniu statuetki oznajmił on, iż zwycięstwo to sam sobie kupił oddając ponad tysiąc smsów na siebie.  Celem takiego działania było ukazanie bezsensowności mechanizmów, które rządzą tego typu plebiscytami. W środowisku zawrzało, ale wiele osób wciąż brało udział w konkursach.

REKLAMA

W kolejnej edycji plebiscytu dotyczącej najlepszych burmistrzów i wójtów znowu zaczęły spływać duże ilości oddanych głosów oraz sms’ów. Wójt Radoszyc Michał Pękala szybko znalazł się w czołówce tego zestawienia… po czym poprosił swoich przyjaciół, zwolenników i wyborców o nie głosowanie na siebie! Zdaniem wójta te same środki lepiej byłoby spożytkować na wsparcie choćby chorych dzieci.

Za skromność i uczciwą postawę wobec swoich zwolenników zarządcy Radoszyc należą się wielkie brawa! Poniżej prezentujemy cały wpis Michała Pękali w portalu społecznościowym Facebook:

Kochani, chciałbym Wam podziękować za głosy oddane na mnie w rankingu na najlepszego wójta, burmistrza (jeden dzień konkursu a już jestem liderem z duża liczbą głosów), ale jednocześnie proszę by tego więcej nie robić. Szkoda pieniążków ma smsy, które można by zdecydowanie lepiej spożytkować wysyłając na konta fundacji dla potrzebujących chorych dzieci, do czego gorąco zachęcam.  Bardzo wam dziękuje za docenienie mojej osoby, lecz ważniejszy dla mnie jest codzienny kontakt z wami.
Pozdrawiam serdecznie:-)))

 

REKLAMA
REKLAMA