REKLAMA

Piękny Ośrodek Zdrowia w Radoszycach już otwarty! FOTOGALERIA

3,5 miliona złotych kosztowała rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Radoszycach, aż 2 miliony 800 tysięcy pochodziło ze środków unijnych. We wtorek oficjalnie otwarto ten obiekt!

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce.
„Chciałem w tym miejscu podziękować radnym za współpracę na rzecz naszego ośrodka, chciałem podziękować mojemu zespołowi, który skutecznie złożył wniosek. Bardzo serdecznie chciałem podziękować panu Marszałkowi i pani Marszałek za przychylnośc i za to, że zawsze serce należy do gminy Radoszyce. Chciałm podziękować także pani dyrektor Halinie Budkowskiej.” – wyrażał swoją wdzięczność na początku uroczystości Michał Pękala, burmistrz Radoszyc. Jednocześnie włodarz nie ukrywa, że droga do zakończenia tej wielkiej przebudowy była trudna i wyboista. –„Łatwo jest rozpocząć drogę, ale trudniej jest dążyć do mety. Od samego początku, czyli od 2015 gdy uzyskaliśmy dokumentacje pozwolenia na budowę, później składaliśmy wniosek do Unii Europejskiej w 2016 roku, sprawdzaliśmy go formalnie i merytorycznie, potem podpisanie umowy w maju 2017 roku. Kolejny etap też był trudny, bo to przetargi. Finalnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą w sierpniu 2017 roku. […] Ciężko byłoby powiedzieć jaki etap był najtrudniejszy, wszystkie były trudne, ale doszliśmy do tej mety i to jest najważniejsze.” – tłumaczył nam burmistrz Pękala.

REKLAMA

Rozbudowa ośrodka była konieczna, ponieważ w ostatnich latach pacjentów w Radoszycach tylko przybywa. W związku z tym potrzebne są warunki do ich przyjmowania oraz oczywiście profesjonalna kadra. –„Zatrudniamy w placówce ośmiu lekarzy, w tym trzech z tytułem doktora nauk medycznych ze specjalizacją w zakresie neurologii, kardiologii, reumatologii, pediatrii, alergologii i balneologii. Dwóch kolegów posiada specjalizację z medycyny rodzinnej i jeden lekarz POZ. Oprócz tego w zespole jest siedem pielęgniarek, dwie rehabilitantki, zatrudniamy laborantkę, kierowcę, pracownika dozoru technicznego i dwie sprzątaczki. Oddajemy do użytku obiekt o wysokim standardzie, mam nadzieję że będzie on służył długi czas lokalnej społeczności i że oddanie do użytku tego obiektu przyczyni się do podniesienie standardów świadczonych przez naszą placówkę usług. W tej chwili mamy około siedmiu tysięcy pacjentów.” – opowiada doktor Halina Budkowska, dyrektor Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radoszycach.

Jeszcze w sierpniu wszystkie dotychczasowe usługi medyczne będą świadczone w nowej części budynku. Z kolei w starej w najbliższym czasie rozpocznie się gruntowny remont. –„Budynek stary po naszym ośrodku zostanie gruntownie przebudowany pod kątem rehabilitacji. Pamiętajmy, że społeczeństwo nam się starzeje i pełna rehabilitacja to jest ten pakiet, który chcielibyśmy również dla naszych mieszkańców zaoferować.”  – mówi burmistrz Pękala.

W uroczystości otwarcia udział wzięli radni, członkowie Rady Społecznej ZOZ Radoszyce oraz przedstawiciele władz wojewódzkich: Marszałek Adam Jarubas i członkini Zarządu Agata Binkowska. Marszałek Jarubas podkreślał, że Radoszyce przeżywają prawdziwy inwestycyjny boom. –„Powiem przewrotnie: mamy okazję się przekonać, że w Radoszycach nic się nie dzieje. No nic się nie dzieje – po drugiej stronie nowe przedszkole i wszyscy Ci, którzy narzekają mijają się z prawdą. Bardzo dobra polityka władz lokalnych, dbanie o interesy mieszkańców, dobre wnioski, bo potrafiliście przygotować bardzo dobre aplikacje, które z ochotą mogliśmy wesprzeć.” – przemawiał marszałek Adam Jarubas.

A przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach Marian Jankowski zauważał, że oddanie Ośrodka Zdrowia nie byłoby możliwe bez pracy drużynowej. –„Proszę Państwa nie byłoby tego obiektu, gdyby nie praca kilkudziesięciu ludzi. Ja jako przewodniczący Rady Miejskiej chciałbym podziękować wszystkim kolegom radnym. Na początku kadencji powiedzieliśmy sobie: najpierw robimy to co będzie służyć największej ilości mieszkańców naszej gminy”– podkreślał przewodniczący Rady Miejskiej.

W Ośrodku Zdrowia działa takze winda!

Dzięki rozbudowie Ośrodek Zdrowia w Radoszycach dwukrotnie zwiększył swoją powierzchnię. Pojawiło się kilka nowoczesnych gabinetów lekarskich,  w tym gabinety przystosowane do przyjmowania dzieci, w budynku znalazło się miejsce na dwie duże sale ćwiczeń, recepcję, pokoje techniczne, sanitarne i zaplecza. Są także gabinety zabiegowe. Nowy ośrodek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – między innymi został wyposażony w nowoczesną windę. Symobliczną wstęgę wspólnie przecieli: dyrektor Halina Budkowska, marszałek Adam Jarubas, członkini Zarządu Województwa Agata Binkowska, burmistrz Michał Pękala oraz Maciej i Julka – młodzi pacjenci i mieszkańcy gminy Radoszyce. Obiekt wyświęcił proboszcz parafii w Radoszycach ks. Józef Tępiński.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *