REKLAMA

Pierwszy start klubu Boxing Końskie [zdjęcia]

W ostatnią sobotę zawodnicy klubu Boxing Końskie brali udział w IV Gali Boksu o Puchar Burmistrza Opoczna. W walkach udział wzięło trzech bokserów z koneckiego klubu. 

REKLAMA

Początkowo do swoich walk ciężko przygotowywało się czterech spośród „Koni” z  klubu, jednak niestety na kilka dni przed zawodami rozchorował się jeden z chłopaków – Bartek Opala i nie udało mu się dojść do siebie do sobotniej gali. Swoje pierwsze kroki na bokserskim ringu mieli jednak trzej inni zawodnicy z Końskich. Damian Wąsowski poprzez niejednogłośną decyzję sędziów przegrał na punkty 2:1 z cięższym od siebie reprezentantem Opoczna. Warto zaznaczyć, że w swoim debiucie Damian pokazał kawał dobrego boksu i do wygranej zabrakło naprawdę tylko szczęścia, a na pewno remis byłby sprawiedliwym werdyktem końcowym tej walki. Kolejnym debiutantem był Maciek Korbecki, który poległ na punkty z zawodnikiem KSW KO Opoczno. Mimo przegranej widać również w nim duży potencjał. Ostatni Koń, czyli Oskar Łoś zawalczył w wadze do 81 KG także z pięściarzem z klubu KSW KO Opoczno, w której musiał uznać wyższość zawodnika z Opoczna.

REKLAMA

Chłopaki na ringu zostawili serce i na pewno nie możemy powiedzieć że ta gala była dla nich przegrana. -„Z Opoczna wróciliśmy z nowymi doświadczeniami. Wielkie brawa dla organizatorów KSW KO Opoczno i podziękowania za pomoc dla trenera Adama Pokusy w przygotowywaniu się do walk i dołożeniu dużej cegiełki do tego abyśmy mogli wystartować pod nazwą ”Boxing Końskie”” – mówi nam Kamil Patyk, jeden z twórców klubu.

Już niedługo kolejne starty, koneccy bokserzy ciężko przygotowują się do następnych walk, aby dumnie reprezentować nasz klub i miasto.

Z tego miejsca Klub Boxing Końskie pragnie również podziękować naszym obecnym sponsorom należącym do tzw. „Klubu 100”:
-Ośrodek wypoczynkowy „ALEKSANDER”
-„CzarBud”
-Dom Finansowy QS – Końskie
-Paweł Wąsik „Auto-Complex’
– Stacja Dyszów
-ACS KURIER
-„Markowe Pierogi”
-„CeradBud”
-Wulkanizacja Druszcz

Zapraszamy również innych przedsiębiorców jak i osoby prywatne do wspomagania  klubu i umożliwiania rozwoju zawodników, aby na kolejnych zawodach mogło reprezentować nasze miasto jeszcze więcej konecczan.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *