REKLAMA

Pierwszy taki turniej tenisa w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości można świętować także na sportowo. Udowodnił to turniej tenisa zorganizowany w gminie Końskie z tej okazji – Red Bridge Cup. 

REKLAMA

Dlaczego Red Bridge Cup? Po prostu był on rozgrywany między innymi na kortach Tennisklubu Ósemka, które mieszczą się w miejscowości Czerwony Most. Organizatorem zawodów było Koneckie Stowarzyszenie Przyjaciół Tenisa przy współpracy z gminą Końskie. –„Turniej jest organizowany z okazji święta 100-lecia odzyskania niepodległości. W związku z tym jest on także organizowany pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Końskie.” – mówił we wstępie organizator turnieju Andrzej Mijas.

„Cieszymy się, że mogliśmy tę imprezę wpisać w ogół obchodów na terenie Miasta i Gminy Końskie. Bardzo ważne jest to, że po raz pierwszy tego typu impreza, ta dyscyplina wkracza na Ziemię Konecką w kategoriach rywalizacji sportowej w większym obszarze” – dodał Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

REKLAMA

Mecze rozgrywano w Czerwonym Moście oraz w Końskich.

W turnieju udział wzięło dokładnie 25 zawodników. Byli to tenisiści nie tylko z powiatu koneckiego, ale i ze Skarżyska-Kamiennej, Świdnicy, Wrocławia, Opoczna i Starachowic. Na początku graczy podzielono na pięć grup. Potem grano systemem każdy z każdym na dwóch obiektach: trzy grupy grały w Czerwonym Moście, dwie na kortach tak zwanego OSiR-u przy ulicy Południowej w Końskich.

Następnie w fazie finałowej zwycięzcy grup zagrali ze sobą, zajmujący drugie miejsca przeciw sobie i tak dalej. Oczywiście także systemem każdy z każdym. Dzięki temu każdy zawodnik rozegrał tyle samo spotkań, a na koniec można było ustalić wymierną klasyfikację. I tak w I Turnieju Red Bridge Cup trzecie miejsce zajął Wojciech Jaworski, drugie Piotr Kurowski, a zwyciężył Maciej Kosowski. Całe podium należało do zawodników, którzy przyjechali do Końskich ze Starachowic.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA