REKLAMA

Piknik rodzinny w Kazanowie [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w Kazanowie na placu przy Szkole Podstawowej odbył się piknik rodzinny. Głównym celem festynu była integracja mieszkańców i społeczności szkolnej oraz zbiórka pieniędzy na rzecz uczniów.

REKLAMA

Wideo już wkrótce.

REKLAMA

Organizatorem festynu była rada pedagogiczna na czele z dyrektorem Pawłem Milcarkiem oraz rada rodziców działająca przy tej placówce. Piknik rozpoczął się o godz. 15.00. O tej samej porze zaczął się również egzamin na kartę rowerową. Przedstawienie teatralne przygotowali uczniowie klas 1-3 oraz klas 4-7 tamtejszej Szkoły Podstawowej. Mieszkańcy mogli obejrzeć pokaz sztuk walki Koneckiego Klubu Karate Kyokushin, a także posłuchać koncertu w wykonaniu uczniów SP Kazanów oraz podopiecznych studia MGDK Końskie. Prezentację sprzętu i pokaz ratownictwa zagwarantowała Ochotnicza Straż Pożarna w Kazanowie, a Czarna Flota zaprezentowała swoje motocykle.

Podczas trwania całej imprezy zapewniono dużo atrakcji dla najmłodszych: malowanie twarzy, nauka rzeźbienia w owocach, dmuchany zamek, gokarty, zabawę z klaunem, zajęcia plastyczno-techniczne. Na pikniku pojawili się także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Końskich ze swoim puntem konsultacyjnym, w którym można było obejrzeć sprzęt policyjny oraz sprawdzić jak działają alkogogle i narkogogle.

Rodzice uczniów w trakcie pikniku zorganizowali zbiórkę pieniężną na rzecz uczniów, dzięki której będzie można kupić później nagrody dla dzieci i być może zorganizować jakąś wycieczkę. Do zrzutki można było się dołączyć nabywając ciasto, owoce, kiełbaskę z grilla i kaszankę czy żurek.

Wszyscy uczestnicy zabawy oglądali będący w trakcie remontu budynek szkolny. Przypominamy, że ta placówka do końca wakacji przejdzie pełną termomodernizację (więcej o tym TUTAJ).

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA