Relacja wideo: Neptun ogrywa Koronę! [wideo, zdjęcia]

Mecz na szczycie IV Ligi zakończył się wygraną Neptuna Końskie! Podopieczni trenera Waldemara Szpiegi na własnym stadionie pokonali Koronę II Kielce i na ten moment są liderami rozgrywek!

Nasi na prowadzenie wyszli w 44 minucie kiedy to futbolówkę do bramki strzeżonej przez Pawła Sokoła wepchnął Krzysztof Pach. Do przerwy było 1:0 i wyraźnie dało się odczuć, że to Neptun ma ten mecz pod kontrolą. Już kilka minut po wznowieniu gry wynik podwyższył Łukasz Jamróz. Od tego momentu piłkarze z Końskich nieco się cofnęli, a Korona II zaczęła pewniej atakować. Jednakże na nic się to zdało i ostatecznie trzy punkty możemy dopisać do konta gospodarzy.

Dzięki wygranej Neptun przeskoczył Koronę II w tabeli IV Ligi. Konecczanie mają w tej chwili na swoim koncie 59 oczek, a kielczanie 58. Należy jednak dodać, że złocisto-krwiści mają jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz. Do zakończenia rozgrywek w obecnym sezonie pozostało jeszcze 10 serii gier. W wielkanocną sobotę nasi piłkarze w Ożarowie powalczą z Alitem.

Przed spotkanie piłkarzy Neptuna i Korony na murawę wprowadzały dzieciaki trenujące w szkółce koneckiego zespołu.

Neptun Końskie – Korona II Kielce 2:0 (1:0)
Gole: Pach 44′, Jamróz 51′.