REKLAMA

Plac zabaw zamknięty w Dzień Dziecka. Dlaczego?

Na ogrodzeniu Ogródka Jordanowskiego, największego placu zabaw w Końskich w piątek 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka pojawiła się karta informująca o zamknięciu tego miejsca w ten niezwykły dzień. Wiemy, że utrudnienia mają potrwać maksymalnie do godziny 13.00. Skąd taka decyzja? 

REKLAMA

Zdjęcie kartki otrzymaliśmy od naszego czytelnika pana Artura.

Zdjęcie z kartką informującą o przerwie w dostępie do Ogródka Jordanowskiego z powodu koszenia trawy najpierw pojawiło się na jednej z popularnych wśród konecczan grup dyskusyjnych na Facebooku. Od razu otrzymało ono wiele reakcji, pojawiło się też mnóstwo komentarzy. Większość osób pisało o tym, że to absurd przeprowadzać takie prace właśnie w Dzień Dziecka.

Skąd te prace? O to zapytaliśmy burmistrza Krzysztofa Obratańskiego. -„Przyznam szczerze, że jestem zdziwiony, że ogródek jest zamknięty. Za chwilę się zorientuję i oddzwonię” – powiedział nam najpierw włodarz. Po chwili wytłumaczył już problem. –„Osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości i bezpieczeństwa podjęły decyzję o koszeniu traw dzisiaj. To dlatego by zdążyć przed weekendem podczas którego zaplanowane są imprezy związane z Dniem Dziecka. Niestety obiekt trzeba było zamknąć, bo podczas koszenia zahaczane kamyki odskakują i stwarzają niebezpieczeństwo. Natomiast prace rozpoczęto od rana, kiedy to w Ogródku jest najmniejszy ruch. Zapewniono mnie, że najpóźniej o godzinie 13.00 będą one zakończone i z placu zabaw będzie można normalnie korzystać.” – tłumaczył nam burmistrz Obratański.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę w Parku Miejskim od rana trwać będzie Motoserce i towarzyszące mu koncerty (o  tym więcej TUTAJ), po 15.00 rozpocznie się gminny Dzień Dziecka (info TUTAJ).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *