REKLAMA

Plac zabaw zamknięty w Dzień Dziecka. Dlaczego?

Na ogrodzeniu Ogródka Jordanowskiego, największego placu zabaw w Końskich w piątek 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka pojawiła się karta informująca o zamknięciu tego miejsca w ten niezwykły dzień. Wiemy, że utrudnienia mają potrwać maksymalnie do godziny 13.00. Skąd taka decyzja? 

REKLAMA

Zdjęcie kartki otrzymaliśmy od naszego czytelnika pana Artura.

Zdjęcie z kartką informującą o przerwie w dostępie do Ogródka Jordanowskiego z powodu koszenia trawy najpierw pojawiło się na jednej z popularnych wśród konecczan grup dyskusyjnych na Facebooku. Od razu otrzymało ono wiele reakcji, pojawiło się też mnóstwo komentarzy. Większość osób pisało o tym, że to absurd przeprowadzać takie prace właśnie w Dzień Dziecka.

REKLAMA

Skąd te prace? O to zapytaliśmy burmistrza Krzysztofa Obratańskiego. -„Przyznam szczerze, że jestem zdziwiony, że ogródek jest zamknięty. Za chwilę się zorientuję i oddzwonię” – powiedział nam najpierw włodarz. Po chwili wytłumaczył już problem. –„Osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości i bezpieczeństwa podjęły decyzję o koszeniu traw dzisiaj. To dlatego by zdążyć przed weekendem podczas którego zaplanowane są imprezy związane z Dniem Dziecka. Niestety obiekt trzeba było zamknąć, bo podczas koszenia zahaczane kamyki odskakują i stwarzają niebezpieczeństwo. Natomiast prace rozpoczęto od rana, kiedy to w Ogródku jest najmniejszy ruch. Zapewniono mnie, że najpóźniej o godzinie 13.00 będą one zakończone i z placu zabaw będzie można normalnie korzystać.” – tłumaczył nam burmistrz Obratański.

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę w Parku Miejskim od rana trwać będzie Motoserce i towarzyszące mu koncerty (o  tym więcej TUTAJ), po 15.00 rozpocznie się gminny Dzień Dziecka (info TUTAJ).

REKLAMA
REKLAMA