REKLAMA

Podsumowano innowacyjny program edukacyjny w Rogowie [zdjęcia]

W Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie przez trzy lata realizowano innowację pedagogiczną „Wszechświat –rzeczywistość a świat fantazji”. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych zostali objęci edukacją w zakresie przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka polskiego.

REKLAMA

Głównym celem innowacji była nauka kreatywnego myślenia. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu młodzież miała możliwość rozbudzenia zainteresowania wszechświatem, kształcenia umiejętności oddzielania prawdy od fikcji, doskonalenia umiejętności myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania, rozwijania wyobraźni, pogłębiania swojej wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych i humanistycznych. Celem innowacji było również racjonalne zagospodarowanie czasu wolnego ucznia oraz uczenie przez doświadczenia. Autorkami i realizatorkami programu były nauczycielki: Kamila Bobińska, Magdalena Walczuk, Agnieszka Szlęzak oraz Beata Gawrońska.

REKLAMA

Program innowacji był bardzo bogaty i urozmaicony. Uczniowie m.in. przygotowali quiz „Kocham Kosmos”, wykonali wiele projektów edukacyjnych, przeprowadzili sondę uliczną „Co wiesz o Wszechświecie”, wykonali prototypy rakiet, skafandrów kosmonauty, zaprezentowali wystawę prac plastycznych, napisali wiersze, komiksy oraz książki science fiction, obserwowali niebo nocą, uczestniczyli w dwóch wycieczkach – do planetarium i Centrum Nauki Kopernik, przygotowali przedstawienie pt. „Kopernik i planety” oraz pokaz mody kosmicznej, wykonali prezentacje multimedialne „Narodziny wszechświata w różnych mitologiach”, prowadzili pomiary astronomiczne. Zajęcia w ramach innowacji cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i chętnie uczestniczyliby w podobnych przedsięwzięciach.

W środę (13 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie działań, które rozpoczęło się krótkim zwiastunem – filmem o podbojach kosmosu oraz prezentacją multimedialną podsumowującą trzyletnie działania. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się krótkie scenki obejmujące informacje zarówno ze świata nauki, jak i literackie wyobrażenie o świecie. Na scenie kolejno pojawiali się przybysze z kolejnych galaktyk, Mały Książę oraz mieszkańcy Ziemi. Nie zabrakło przy tym elementów humorystycznych i niekonwencjonalnych. Całość wieńczył występ grupy „El of B” w składzie: Elwira Sibiga i Bartek Gärtner.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA